Wpis z mikrobloga

Nawet działa mój odtwarzacz plików .wav na #esp8266 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)- ( ͡ ͜ʖ ͡)

Programuje tu kto na RTOS SDK?

Napisałem kilka przydatnych komponentów co ich używam w prywatnym projekcie, jak coś to łapcie:
https://github.com/QB4-dev/esp-idf-components

Muszę to podokumentować i dodać kilka przykładów, ale nie dziś

#embedded #mikrokontrolery #esp8266 #rtos #arduino #heheszki #elektronika #qbadev
QBA__ - Nawet działa mój odtwarzacz plików .wav na #ESP8266 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐...
  • 23
@sorek: Jak na razie 8266 mi wystarczy. Swoją drogą jest duża szansa że te komponenty będą działać pod ESP-IDF do ESP32 bo panowie Chińczyki zunifikowali API między ESP8266 RTOS SDK i ESP-IDF i ogólnie to po 2 latach przerwy jak ostatnio coś kucowałem na ESP zrobili ogrom dobrej roboty.

Jak coś to podrzucam jeszcze link do bardzo dużej biblioteki komponentów pod Espressifowe SDK od pana UncleRus https://github.com/UncleRus/esp-idf-lib
@QBA__: tak z ciekawości, polecacie jakieś dobre circuity to przesyłania muzyki np na jacka itp? Chce zrobić takie proste radio do auta do siebie co będzie miało tylko bluetooth podłączenie i tyle.

@dktr: po co Ci tyle RAMu do tego? :D
@sorek: jak się przypomnisz jutro to podeśle ci linka do githuba z tym examplem, ale to oficjalny kod od espressif, jak zainstalujesz idf to będzie od razu dostępny po instalacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: cumpel @sz__po: ma tu rację. Ten SDK IDF jest z oparty na FreeRTOS i dzięki temu masz dostęp do profesjonalnej i dobrze zrobionej wielozadaniowości z mechanizmami takimi jak semafory, kolejki, priorytety itd. W Arduino można sobie dodać jakąś bibliotekę ze schedulerem, ale jakoś bym temu zbyt mocno nie ufał.

Być może zbyt mało w Arduino siedzę, ale robienie kilku tasków jednocześnie z zachowaniem wzajemnej synchronizacji i mechanizmów dostępu do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W Arduino można sobie dodać jakąś bibliotekę ze schedulerem, ale jakoś bym temu zbyt mocno nie ufał.


@QBA__: nic nie dodajesz używasz tego samwgo kodu do semaforow..