Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do przejścia Nocy Kruka pierwszy raz magiem i mam parę pytań:

1. Do ilu punktów zwiększaliście manę za pomocą punktów nauki? Na początku myślałem, żeby ją wbić do 94 punktów i dopiero potem reszta z bonusów, ale boję się, że potem nie starczyłoby mi punktów nauki na runy, więc może lepiej jest ją zwiększyć tylko do 64.

2. Jakich run najlepiej się nauczyć oprócz lodowej lancy i deszczu ognia? Wiem, że na pewno nie opłaca się uczyć światła i run związanych z leczeniem, gdyż liczba mikstur leczniczych w grze jest wystarczająca, zresztą jedną runę można znaleźć w Jarkendarze.

3. Lepiej wszystko czyścić od razu (np całe tereny Khorinis), czy mogę zostawić sobie to na V rozdział? Zawsze tak robiłem, żeby jak najdłużej nacieszyć się najlepszą zbroją i bronią dla paladyna/łowcy smoków, ale boję się, że jak np nie wyczyszczę całego Khorinis jeszcze w drugim rozdziale, to potem mogę być za słaby na Jarkendar czy na poszukiwaczy.

4. Jak radzić sobie z poszukiwaczami w III rozdziale?

5. Opłaca się wymieniać szpon na runy i z nich korzystać? Czy lepiej oddać i dostać expa (i czy da się oddać szpon już po wymianie na runę, ale wydaje mi się że nie, bo wtedy szpon znika i tylko wymieniamy runy)? Z tego co widzę to Szał Beliara jest do dupy, bo zadaje tylko dwa razy większe obrażenia niż lodowa lanca, ale wymaga 5 razy więcej many, za to Krzyk Umarłych mamy dopiero w 5 rozdziale.

Dodam też, że zależy mi na stworzeniu jak największej ilości run, bo chciałbym się pobawić magiem i zabijać sobie przeciwników na różne sposoby, a nie tylko lodowa lanca i deszcz ognia.
Wyliczyłem sobie, że zwiększając manę z samych PN tylko do 64 punktów będę w stanie zdobyć z palcem w dupie 250 punkty many i to bez wszystkich bonusów (założyłem, że przed Irdorath znajdę tylko 20 szczawi królewskich i nie oddam maksymalnej liczby tablic Vatrasowi). Tyle many chyba starczy na swobodną zabawę i zostanie sporo PN na runy.

Wołam ekspertów @kRpt oraz #prychacz

#gothic
  • 36
@maciorqa
Mag noob edition:
I krąg - goblin i czyscisz co możesz.
II krąg lanca
Najpierw speed run przez górniczą dolinę.
Poszukiwaczy unikasz, ewentualnie możesz się zaopatrzyć w zwoje przywolania golema.
III krąg, szkielet, grom (opcja) i w Jerkandarze robisz co chcesz, poszukiwacze powinny się ugiąć gromowi i straznikowi.
IV krąg błyskawica i zombiak - zombiak nieźle tankuje, z jaszczuroludzmi sobie nieźle radzi.
V krąg - dla funu możesz lodową falę ogarnąć
@maciorqa: Nie pamiętam czy wszystko bo ten save ma chyba ponad rok albo i blisko dwóch. Raczej większość, ale patrząc na level to chyba nie wszystko. No nie można bo lanca #!$%@? im robi, chyba logiczne bo tak to bym lancą walił. Mi ta burza ognista do uja potrzebna kompletnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kRpt: Ale mu chodziło, że okra elity nie zabijesz jednym deszcze, więc musisz mieć 300 many, by szybko w krótkim czasie dwa razy użyć

A tą runkę goblina można gdzieś znaleźć nie licząc kufra na farmie Sekoba? Bo jeżeli nie, to i tak musze ją stworzyć czyli stracić punkty?
w sensie tuż przed 5, czwarty przeszedłem na tych dwóch czarach, no leczenia nie wymieniam bo można znaleźć runki
@Edi93: krzyk umarłych panie, szybko sie castuje i zajebisty efekt z tą czachą, 666 dmg obszarowe, ale to ja lubie, nie każdy musi co nie
@kRpt co do krzyku, to przy easy noobskim podejściu ścianą może być 250 many, z tego co kojarzę, to ja chyba ładowałem w mane do oporu i bonusy jadłem długo po bibliotece po tym jak wyczyściłem większość życia na wyspie falą.
@Edi93: e tam jaka tam ściana jak z zestawu kapłana + kostur jest 60 many, a z bonusów można zdobyć 308. No wystarczy coś tam troszke pozbierać z bonusów, do many wbić nie wiem no chociaż 80 xD To już 140 i zebrać 90 z bonusów to sie samo zbiera po drodze nawet jak ktoś nie zna położenia tych wszystkich gówien.
@kRpt: @Edi93: @Karatte:

Jeszcze jedno pytanie: a gdybyście musieli wybierać pomiędzy dwiema runami, przywołanie demona a armia ciemności, to co byście wybrali? Demon chyba silniejszy niż 6 szkieletów, ale armia wydaje się fajniejsza do 4funu.

I tak wiem, nie ma sensu jak jest deszcz ognia, ale mimo wszystko którą runkę wolelibyście wybrać?
@kRpt: No mnie właśnie korci ta armia ciemności, bo chciałbym sobie dla 4funy biegać z moją małą armią, ale wydaje mi się, że demon jednak silniejszy. :/