Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
Kolejowy most podsadzkowy Wojciech na piaskowej linii kolejowej nr 301 (KPK-LK, relacji Kotlarnia - KWK Makoszowy)

Most ten mieści się w w Zabrzu i służy obecnie do rozładunku z Kotlarnii piasku ale ma istnieć tylko do końca miesiąca.

Nie potrafiłem znaleźć jakiegoś sensownego miejsca by lepsze i bliższe ujęcie zrobić. Tym bardziej że jest on na sporym nasypie.

#slask #zabrze #kolej #kolejpiaskowa #przemysl
sylwke3100 - Kolejowy most podsadzkowy Wojciech na piaskowej linii kolejowej nr 301 (...

źródło: comment_1606800824VYFZzjQ01G1YcRkEkqvEoa.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sylwke3100: Tylko u nas w kontekście kolei nic się nigdy nie opłaca. Nie wiem jak ci Niemcy, Austryjacy czy nawet Czesi utrzymują swoje linie.

@Bajzel2012: Czy ja wiem czy się nie opłaca, to zależy.

Koleje piaskowe nie miały szczęścia bo raz w latach 90 zostały rozczłonkowane na kilka spółek Kopalnianych (wraz z otrzymaniem infrastruktury)

Dwa sam ich przebieg niestety w wielu wypadkach wykluczał użycie do czegokolwiek innego niż wożenie podsadzki
@sylwke3100 może im się uda

Dlatego dwa stowarzyszenia, tj. Towarzystwo Entuzjastów Kolei oraz Stowarzyszenie Kolej na Śląsk wystosowały pismo do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z prośbą o wszczęcie z urzędu postępowania mającego na celu wpis do rejestru zabytków:

Odcinka szlaku kolei piaskowej nr 301 wraz z infrastrukturą, od stacji Pyskowice do mostu wyładowczego "Wojciech" w Zabrzu Biskupicach oraz
Mostu wyładowczego "Wojciech" w Zabrzu Biskupicach (ul. Drzymały 1),
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: to jak 10 bpm pulsu przy zamrożeniu ciała-kiedyś ta linia naprawde sprawnie była używana a teraz to jak tam pociag raz na miesiac przejedzie to jest norma,wszyscy ignorują stopy na przejazdach z miejscowych bo wiedza,ze tam nic nie jezdzi

@krzysztof-kamil-undro: Co do to nawet na regularnie działających ludzie tak robią..
@sylwke3100: Kolej piaskowa umiera, bo coraz mniej kopalń tak jak należy wypełnia miejsce po wydobytym węglu piaskiem. Teraz za bardziej opłacalną uznaje się metodę na zawał, i wypłatę ewentualnych odszkodowań za zniszczenia na powierzchni. A jeszcze lepiej nie dawać ani piasku, ani odszkodowań - zawsze znajdzie się jakiś kruczek prawny żeby odszkodowania nie wypłacić/zaniżyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sylwke3100: Kolej piaskowa umiera, bo coraz mniej kopalń tak jak należy wypełnia miejsce po wydobytym węglu piaskiem. Teraz za bardziej opłacalną uznaje się metodę na zawał, i wypłatę ewentualnych odszkodowań za zniszczenia na powierzchni. A jeszcze lepiej nie dawać ani piasku, ani odszkodowań - zawsze znajdzie się jakiś kruczek prawny żeby odszkodowania nie wypłacić/zaniżyć.

@korkyx: Ona nie umiera - ona umarła w zasadzie.