Wpis z mikrobloga

W temacie użycia gazu na posłance regularnie widzę argument "po co się tam pchała, nie odeszła jak policja nawoływała to sama sobie winna".

I mam wrażenie, że ludzie nie rozumieją na czym polega praca posła. Ja rozumiem, że po ostatnich latach może się wydawać, że poseł to schab wciśnięty w garnitur, który w sejmie wciska guzik zgodnie z partyjną instrukcją a następnie jedzie limuzyną do jednej z telewizji powyzywać swoich przeciwników politycznych.

Ludzie jednak zapominają o roli społecznej posła. Poseł powinien być wśród swoich wyborców, szczególnie w miejscach, gdzie prawo może być łamane a władza nadużywać swoich uprawnień. Po to jest instytucja "kontroli poselskiej" i m.in. po to jest immunitet poselski.

To samo robił poseł Grzegorz Braun podczas strajku przedsiębiorców (link z wykopu) gdzie stał twarzą w twarz z policjantami, pokazywał swoją legitymację i ich pilnował, a nawet wciągał przypadkowych ludzi na listę swoich asystentów by wyprowadzić ich z kordonu policyjnego. I jak kompletnie się z Braunem nie zgadzam w kwestiach poglądów, i wyśmiewam jego teorie spiskowe, to szanuje to co robił wtedy wśród protestujących.

Jakoś nie widziałem wtedy głosów, że "co on tam robi" i "po co się tam pchał".

Taka jest rola aktywnego posła. I czy to jest poseł Konfederacji podczas Marszu Niepodległości, czy posłanka lewicy podczas Strajku Kobiet to ich miejsce jest właśnie tam - wśród obywateli, którzy na nich głosowali, pilnując by ich prawa były przestrzegane.

I po to mają immunitet, by mogli swoją pracę wykonywać w sposób bezpieczny i by mogli wciskać swój nos wszędzie tam, gdzie ludzie tego potrzebują i by policja nie mogła ich po prostu zgarnąć na dołek.

Dziwi mnie jak niektórym łatwo przychodzi wspieranie zamordystycznych metod i łamania prawa dopóki jest to wymierzone w ludzi, których nie lubią.

#neuropa #polska #4konserwy #wydarzenia #policja #polityka
rzep - W temacie użycia gazu na posłance regularnie widzę argument "po co się tam pch...

źródło: comment_1606657180ludy2y1FHZmI5Q5xZTay3x.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
Dziwi mnie jak niektórym łatwo przychodzi wspieranie zamordystycznych metod i łamania prawa dopóki jest to wymierzone w ludzi, których nie lubią.


@rzep: Ludzie to durnie. Prawo uznają za potrzebne jak akurat działa na ich korzyść a jak im w czymś przeszkadza albo daje jakiś przywilej komuś kogo nie lubią, to takiego prawa nie uznają i uważają, że władza nie musi go egzekwować.
  • Odpowiedz
To samo robił poseł Grzegorz Braun podczas strajku przedsiębiorców (link z wykopu) gdzie stał twarzą w twarz z policjantami, pokazywał swoją legitymację


@rzep: no i masz odpowiedź, na czym polega różnica między Nowacką czy Czarzastym a Braunem.
  • Odpowiedz
@rzep: Szanuję za próby wytłumaczenia oszołomom błędów policji i edukowania o tym czym jest immunitet - tylko jest jeden problem. Do takich jednostek jak @Volki to zwyczajnie nie trafi, oni wypierają to, że masz rację, bo nie podzielasz ich poglądów. Straszna choroba.
  • Odpowiedz
@rzep: Czyli sam piszesz, że poseł Braun robił wszystko by "wyprowadzić ludzi z kordonu", a ze zdjęć posłanki wynika, że stanęła na środku i powiedziała, że "nigdzie nie pójdę, bo tu mi dobrze, a w ogóle to byłam pierwsza"... i generalnie to rozdzialała cały kordon. Ja tam widzę różnicę. Nie żebym bronił policji, ale sam się postaw w roli takiego kogoś, kto ma pilnować szyku - tak jak jest szkolony. Ja
  • Odpowiedz
@rzep: beka z wiary (i propagowania jeszcze takiej wiary) w to, że polityk wśród zwykłych ludzi robi cokolwiek innego, niż kampanię reklamową i PR. Szczególnie polityk kawiorowej lewicy xd
  • Odpowiedz
@rzep: złoty Goebbels wędruje do Ciebie. Rozumiem, że jeśli lewaki będą kopały kogoś, ale pani Nowacka pojawi się z legitymacją to policja musi wstrzymać działanie? xD

Posłowie mają obowiązek stosować się do prawa, a w przypadku łamania go i złapania na gorącym uczynku policja ma obowiązek traktować posła tak jak każdego innego obywatela. Przykro mi, nie żyjesz w bolszewickiej Rosji.
  • Odpowiedz
Michał Białek kończył nocną wartę w serwerowni wykopu. Za oknem zadłużonej willi poznańskie koziołki ocierały się częściami, których Białek wolałby nigdy nie mieć. Przypomniał sobie o żonie, którą widywał głównie w niedzelne poranki.

Stękanie ćwiczącego lewicę Kinera dobiegało zza rzędu wykopowych monitorów. Białek automatycznie podłożył ociekające potem dźwięki pod obraz żony osadzonej na knadze Kinera. Intuicja podpowiadała mu, że lekko otyły kolega z pracy przebiera palcami po najkrótszej części ciała oglądając zdjęcia
  • Odpowiedz
@wykopiem_albo_zakopiem: prawnikiem nie jestem ale jak juz wklejasz link to sie zapoznaj z trescia; tym razem ja ci pomoge;)

Komendant Główny Policji jest centralnym organem >administracji rządowej, właściwym w sprawach ochrony >bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i >porządku publicznego, podległym ministrowi właściwemu >do spraw wewnętrznych.


Komendant Główny Policji jest przełożonym wszystkich funkcjonariuszy Policji.

Zespoloną administracje rządową w województwie tworzą >urzędy wojewódzkie i jednostki organizacyjne (komendy, >inspektoraty, itp.) zespolonych służb, inspekcji i
  • Odpowiedz
@rzep: Pan Żep chwali posła Brauna i potępia zamordyzm, to był dobry dzień () Nawet jeśli to tylko erystyczny chwyt, który ma zapędzić w kozi róg wyborców najbardziej rigczowej formacji w polskim Sejmie - Konfederacji Wolność i Niepodległość.
  • Odpowiedz
@rzep: ehhh populistyczne gadanie jak Ci wykopki przyklasną z jednej strony masz rację od tego immunitetu i że poseł i srimmiunitet z jakiej parti by był a z drugiej napieranie w tłumie na oddział policji i wymachiwanie recami, odpychanie tarczy(nagranie policji) to proszenie się o dostanie gazem po oczach. Rozumiem w pełni zachowanie policjanta. Nie rozumiem Twojego pieprzenia i usprawiedliwianiem posłów u których brać jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego sam nie mam immunitetu
  • Odpowiedz