Wpis z mikrobloga

W temacie użycia gazu na posłance regularnie widzę argument "po co się tam pchała, nie odeszła jak policja nawoływała to sama sobie winna".

I mam wrażenie, że ludzie nie rozumieją na czym polega praca posła. Ja rozumiem, że po ostatnich latach może się wydawać, że poseł to schab wciśnięty w garnitur, który w sejmie wciska guzik zgodnie z partyjną instrukcją a następnie jedzie limuzyną do jednej z telewizji powyzywać swoich przeciwników politycznych.

Ludzie jednak zapominają o roli społecznej posła. Poseł powinien być wśród swoich wyborców, szczególnie w miejscach, gdzie prawo może być łamane a władza nadużywać swoich uprawnień. Po to jest instytucja "kontroli poselskiej" i m.in. po to jest immunitet poselski.

To samo robił poseł Grzegorz Braun podczas strajku przedsiębiorców (link z wykopu) gdzie stał twarzą w twarz z policjantami, pokazywał swoją legitymację i ich pilnował, a nawet wciągał przypadkowych ludzi na listę swoich asystentów by wyprowadzić ich z kordonu policyjnego. I jak kompletnie się z Braunem nie zgadzam w kwestiach poglądów, i wyśmiewam jego teorie spiskowe, to szanuje to co robił wtedy wśród protestujących.

Jakoś nie widziałem wtedy głosów, że "co on tam robi" i "po co się tam pchał".

Taka jest rola aktywnego posła. I czy to jest poseł Konfederacji podczas Marszu Niepodległości, czy posłanka lewicy podczas Strajku Kobiet to ich miejsce jest właśnie tam - wśród obywateli, którzy na nich głosowali, pilnując by ich prawa były przestrzegane.

I po to mają immunitet, by mogli swoją pracę wykonywać w sposób bezpieczny i by mogli wciskać swój nos wszędzie tam, gdzie ludzie tego potrzebują i by policja nie mogła ich po prostu zgarnąć na dołek.

Dziwi mnie jak niektórym łatwo przychodzi wspieranie zamordystycznych metod i łamania prawa dopóki jest to wymierzone w ludzi, których nie lubią.

#neuropa #polska #4konserwy #wydarzenia #policja #polityka
rzep - W temacie użycia gazu na posłance regularnie widzę argument "po co się tam pch...

źródło: comment_1606657180ludy2y1FHZmI5Q5xZTay3x.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz