Wpis z mikrobloga

@PWRXerXes: to jest indywidualna sprawa. Ja chciałem skorzystać z urlopu na swięta i pograć w cyberpunka ale to nie jest uniwersalan odpowedź. Z jednej strony jest szansa na spadek cen ale to typowo bo w tym roku nic nie izie tak jak poprzednio no i dolar pnie się w górę zaraz zawetujemy budżet UE i pozostanie tylko uciekać. Z drugiej są pogłoski że zaczyna się kolejny crypto boom i wogóle
  • Odpowiedz
@keton22: wydaje mi się ze juz wiem co chcę. Pozostane przy 10400f i albo 3060ti albo 3070.
Nurtuje mnie tylko chipset z 490 i wysokie częstotliwości ram. Tam jest napisane ze to oc.
Jak zrobic to oc na plycie glownej zeby hulalo np 3733 lub wyżej?
Czy robiac takie oc nie stracę gwarancji?
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: to nie jest oc, to jest xmp. Znaczy technicznie ustawiasz zegary pamięci wyżej niż specyfikacja JEDEC ale nie robisz przy tym żadnej inwencji przestawiasz xmp z 'off' na 'profile 1'. 'Save and exit', profit.

Podobnie technicznie to że procek wchodzi ci na zegar turbo bo ma zapas nie siedzi na base clocku to jest OC a jakoś ma tak prosto z pudełka. Tu nie jest prosto z pudełka bo
  • Odpowiedz
@keton22: ok, zmieniając xmp i używając wyzszych ram trace gwaranacje na sprzęt? Nie chodzi mi o to czy każda plyta z kazdym pojdzie tylko czy np to nie **** i nie stracę gwarancji?
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: tylko ram. Żeby z tego skorzystać zasaniczo powinienieś podbić ring multiplier bo efekty się mnożą ale nie chcesz procka z oc. I dla jasności OC nic nie popsujesz jak się nie zaczniesz głupio bawić. Wszystkie moje kompy od kiedy pamiętam mają jakieś oc bo nie po to płacę za wydajność i jakość żeby z niej nie korzystać. Gdyby nie wolno było tego robić to by się tego nie robiło
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: jak się zapytasz, upewnisz i potem zrobisz nic nie usmażysz. Zabójcze są wysokie napięcia. Budżetowa płyta którą kupisz nie da takich ustawić bo za to się dopłaca (słynny LN2 mode). Wszystko co możesz zepsuć to ustawić kosmiczne napięcie na długi czas i odpalić np. prime. Tyle że jak dobry człowiek powie że limit to powiedzmy 1.35V vcore i wyżej nie idź to twoja decyzja że to zignorujesz.
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: no idea, znajdź video na którym np. Buildzoid (kanały Actually Hardcore Overclocking i gościnne występy na GamersNexus) pokazuje PCB, datasheety od power stages i komentuje layout. Ja tak wybrałem sobie płytę i się sprawdziło.
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: GPU drogie (3 stówki więcej i jesteśmy na poziomie 3080),
płyta niewspółmiernie droga do cpu (wystarczy coś na maxa taniego byle chipset się zgadzał bo nie robisz OC),
zasilacz z czarnej listy (najgorszy chińczyk z naklejonym brandingiem), no i nie modularny, niemodularny za 350 można dobrać markowy >700w.
obudowa co kto lubi ale ta siatka z przodu pokonuje nawet bardzo mocne wentylatory i albo przeróbka albo będzie piekarnik. U
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc-8gb-gddr6-rtx-3070-ventus-2x-oc-7244537/ ty masz oczy do patrzenia czy jednak lubisz stać nie wiadomo ile w kolejce podczas kiedy z dropów ludzie dostają karty poza kolejnością?
"Przedsprzedaż" na morele i xkomie znaczy "daj nam kasę teraz a karty będą jak będą". Na 3080 ludzie stoją z dnia premiery w takiej samej kolejce, na 3070 o ile mi wiadomo z tygodnia premiery stoją. No i za tą cenę w życiu bym się
  • Odpowiedz
@keton22: jaką obudowe moglbys zaproponować? Zasilacz zmienilem na corsair 750w
Na morelach maja napisane ze jest 9 sztuk i ze w środę jest u mnie.
I jakie inne chłodzenie?
  • Odpowiedz