Wpis z mikrobloga

@PWRXerXes: tak żeby ci uświadomić dlaczego nie:

i5 9600kf na granicy bottlenecka przy tej karcie, procek z linii K, za co płacisz w płycie która nie wspiera OC więc nie masz szans tego wykorzystać
RAM 2666 - zostawiasz 5-10% wydajności na stole dla 2 stów. Ale ta płyta nie obsługuje szybszych
płyta b365 - blokuje oc procka i możliwość wsadzenia szybkiego ramu, tylko z370/z390
do tego w typowym prebuildzie jest zasilacz
Tv 4k 60hz


@PWRXerXes: 3090 żeby miało sens albo obnizasz rozdzielczość. Właśnie "wypożyczyłem" z moreli na testy 3080 do 4k i najpewniej będę zwracał. W żadnej nowej grze z RTX nie masz stabilnych 60fps. DLSS niewiele zmienia.
@PWRXerXes: z RTXowymi światełkami i DLSS w trybie performance (co widać i jakość obrazu nie jest taka jak na reklamach) 1440p@60-70fps. Ja panelu 1440p z tym 3080 nie miałem okazji jeszcze spiąć ale 4k to 2x więcej pikseli jak 1440p więc jak mam 45 do góra sporadycznie i nistabilnie 60 fps w 4k to w 1440p będę mieć 90 do z rzadka 120. 3070 jest 20-30% słabszy.

EDIT: pamiętaj że mówimy
@PWRXerXes: no to Legion bez raytracingu na 3080 w 4k robi w benchmarku 67fps zamiast 60 ze światełkami, przekłada się to w scenach nocnych na 50-55 fps zamiast 40-45. Czyli realnie w 1440p okolice 100fps a na 3070 70 fps. To wszystko przy założeniu że CPU i dysk ci nadążają bo jak nie to lecą kolejne fpsy.
W Valhalli jest trochę lepiej, jest szansa na 144fps@1440p przez większość czasu na 3080
powiedz mi kiedy można sie realnie spodziewać ceny 2500pln za 3070? Zielony zupelnie jestem


@PWRXerXes: można było na premierę. Wtedy Nvidia dawała producentom kart 100USD bonusu za każdą sprzedaną żeby sztucznie obniżyć ceny. Dotyczyło to tylko pierwszego rzutu. Teraz dolar idzie w górę, sklepy na szczęście zbastowały z marżą (był moment że najbiedniejsze wersje 3070 chodziły powyżej 3k) ale i tak 2.6k to dobry deal i trzeba trochę popolować ale idzie
@PWRXerXes: w zeszłym tygodniu na wątku poszukiwaczy nie było dnia żeby się nie chwalili że po kilkanaście kart było kupionych, różne modele i sklepy. W weekend jest zwykle posucha, w poniedziałki i środy wieczorem a czasem w nocy morele robią restock. Ale trzeba śledzić też inne sklepy typu komputronik, mediaexpert, tryton, wulkano i tak dalej. Do normalności że idziesz do ulubionego sklepu i wybierasz w modelach niestety trochę nam jeszcze brakuje.
@PWRXerXes no oni ci zloza morele czy xkom tam mozesz jako usluge to dobrac do zestawu. Takze kombinuj mirek jak cos zlozysz wklej screena tutaj i konsultuj dalej.

A i nie bierz hdd - ssd 1tb to najlepsza i niekoniecznie droga opcja teraz. Jak ostatnio siadlem na kompie z hdd to o malo na onkologii nie wyladowalem. Dzis juz hdd sie nie uzywa praktycznie
@PWRXerXes: Jak Ryzen to tylko seria 5000, jak Intel to chyba bardziej 10600k ale w tej generacji nie jestem zorientowany. Poszukaj ludzie robili testy jak bardzo dany procek bottleneckuje Ampere.

Co do składania to robiąc to pierwszy raz w życiu z video poradnikiem z YT zrobisz to lepiej niż zrobią na odwal się w sklepie. To jak klocki Lego i póki trzymasz się instrukcji nic nie ma prawa się popsuć.