Wpis z mikrobloga

zmieszcze to z sys q okolicach 6k? +/-


@PWRXerXes: 2.8k za kartę więc 3.2k za resztę. Z ogromnego grubsza 600 płyta, 600 RAMy, 200 tania buda, zostaje 1800. Za to dostaniesz np. Ryzena 5600x i zostaje 200pln. Za okolice 3 stów kupisz sensowne SSD.

W Intelu 10600k kosztuje 1250 pln, płyta będzie pewnie ze 150 droższa, wyjdzie na to
  • Odpowiedz
W Intelu 10600k kosztuje 1250 pln, płyta będzie pewnie ze 150 droższa, wyjdzie na to samo.


@keton22: @PWRXerXes: Obecnie K jest dostępny za 1060, KF był do wczoraj za 950. 1250 na x-kom za 10600K to najwyższa cena w Polsce, za 1160 można normalnie dostać.
  • Odpowiedz
@Jan_K: to nawet lepiej, w sumie zrobiłem tylko sanity check, OP powinien zrobić research gdzie co dostanie najtaniej, pogrupować to sklepami i doliczyć przesyłki tak żeby było najtaniej.
  • Odpowiedz
@keton22: na komoutronik jest kreator który kompletuje tylko komplementarny sprzet. Takie ulatwienie dla mnie. Czemu do plyty z490 pod i5 nie moge dodac ramow 3777? Jedynie 2666
  • Odpowiedz
Czemu do plyty z490 pod i5 nie moge dodac ramow 3777? Jedynie 2666


@PWRXerXes: bo ktoś coś źle ustawił. Już na z390 regularnie chodziły RAMy 3800, na z490 bez kłopotu odpalisz 4000 i szybsze. Zawsze możesz wejść na stronę wsparcia danej płyty, tam jest QVL czyli lista modułów pamięci które zostały przetestowane i na pewno działają, zwykle nie są to najtańsze modele ale czasem pewność zadziałania jest tego warta.
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: To całe "OC" to włączenie XMP w płycie głównej. Nie trzeba samemu ustawiać taktowań, napięć itp. Ale sklep Ci nie da w ciemno 100% gwarancji, że dowolny dowolny RAM z wyższym taktowaniem pójdzie na danej płycie głównej z danym prockiem, dla pewności trzeba sprawdzić konkretną płytę z konkretnym RAMem. Przy czym problemy z kompatybilnością są rzadkie i raczej kojarzę je u AMD.
  • Odpowiedz
orientujesz sie jaka jest roznica między win 10 box a oem?


@PWRXerXes: nie bardzo, od czasu 8.1 który ogarniałem zasady się zmieniły. Ja oszukałem system kupując na moje kompy Win8.1 Home Premium OEM które można przenosić i po upgrade są Win 10 Pro ale dozwolone jest dalej przenoszenie bo obowiązuje oryginalna licencja. Każda kopia już ze 3 kompy widziała i w najgorszym wypadku trzeba było robić aktywację telefoniczną.
Jeżeli nie
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: jeżeli masz na myśli jakiś artykuł to pewnie jest ale obejrzyj któryś livestream Linus Tech Tips albo Jayz2centz albo GamersNexus na youtube ze składania kompa, zwłaszcza Jay ma co chwile materiał "jak złożyć kompa X dla początkujących". W tym wypadku dobry film jest lepszy niż 100 artykułów.
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: ATX, mówi to coś Panu? Każda, płyta zasilacz, obudowa od bodajże 2000 roku jest taka sama. Instalacji CPU są całe 2 schematy - ma nóżki (AMD) albo nie (Intel). Ogólna zasada - jak pasuje bez użycia siły to tak ma być.
  • Odpowiedz