Wpis z mikrobloga

Nie macie czasem wrażenia że ludziom totalnie się przegrzały styki i dokonali pomieszania z poplątanym ? Mylą wolność z dobrowolnością wszystkiego (i nie nie będę cytował Krzysia o Bogu), mylą wolność z tym że istnieje coś takiego jak ograniczenia wynikające z tego że żyjemy w społeczeństwie, np. zakaz publicznego obnażania się i ktoś może zaraz powiedzieć - no ale jak to przecież jest wolność xD i zaraz nazwą zamordystami. Po to jest prawo (ono może być złe w wielu momentach i nie stosowne) żeby wymóc pewne ograniczenia społeczne np. zabójstwo, przecież jest wolność i można zrobić coś złego ale pamiętaj że spotka cię za to kara w postaci sankcji ustawowej. A i jeszcze jedno - bo niektórzy się odwołują do państw zachodnich że u nich jest super i jest pełna wolność - tylko pamiętajcie że oni są 20,30 lat do przodu z punktu widzenia ekonomicznego w stosunku do tego bantustanu i większość ludzi cieszy się z punktu widzenia ekonomicznego ! czyli faktu że główne siedziby banków są w Berlinie, Londynie, Paryżu a nie w Warszawie gdzie mamy tylko filie lokalne czyli faktu że to zachód ma nowoczesne technologie transportowe i oni na to pracowali wiele lat, czyli faktu że służba zdrowia jest na bardzo wysokim poziomie jakości usług a nie to co u nas XD czy chociażby kwestia możliwości podjęcia pracy po studiach (w Polsce jest to ciężko gdyż nie jesteśmy na tym etapie gospodarki co zachód więc nie decydujemy o rynkach lokalnych mniejszych jak np. Mołdawia, Węgry, Rumunia, Albania itp.).
Zresztą obawiam się najgorszego co nas czeka - skanalizowanie młodzieży zamiast z gospodarki na tematy światopoglądowe, problem będzie polegał na tym że ludzie nie będą się przejmowali w pierwszej kolejności ekonomią, przyszłą pracą, odpowiednim wynagrodzeniem a zajmować się będą światopoglądem tym czy lgbt jest równie ważne co prawa mulatów xD czy 25 płeć jest zgodna z Konstytucją i czy Biedroń ze Śmiszkiem będą mieli dzidziusia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po prostu martwię się tym że tematami zastępczymi zajmuje się głowy naiwnej młodzieży a są ważniejsze tematy jak to że zaraz z naszej gospodarki nie będzie czego zbierać i bochenek chleba będzie kosztował 20 zł
#konfederacja #polityka
  • 55
@Aik32fr45yd: > A i jeszcze jedno - bo niektórzy się odwołują do państw zachodnich że u nich jest super i jest pełna wolność

Taka wolność, że w UK może ci wpaść policja do domu za skrytykowane tranzystora, w Niemczech aresztowali księdza który negatywnie wypowiadał się o lgbtqwerty a w Australii aresztowali kobietę która się sprzeciwiała lockdownowi na Facebooku i proponowała protesty. Ale przynajmniej można rozłożyć nogi przed każdym i w razie
@Latarenko: Mi chodzi o ich argumentację za wolnością a zamordyzm w wersji totalniackiej istniał jak podałeś tylko został opakowany w inne frazesy, była tylko wolność ekonomiczna, co do aborcji - po prostu lobby w koncernach medycznych (i nie mówię szurią, która chce odciąć się od leków, medycyna), mają hajs więc w zamian za głosy polityków robią deale i tyle, brakuje tego w Polsce żeby ktoś ujawnił że dany polityk jest powiązany
@Aik32fr45yd: ich wolność to wolność wg definicji Leninowskiej a nie klasycznej - wszystko co jest zgodne z rewolucja bolszewicką z grudnia 1917 to dla nich wolność - nie wazne że np chcą mordować nienarodzonych.

Wolność klasyczna natomiast dla nich to zamordyzm czyli np to że nie można mordować kraść czy że należy być przyzwoitym moralnym i cywilizowanym człowiekiem. Cywilizacja, bycie przyzwoitym, bycie moralnym czy bycie kultowym wychowanym człowiekiem to dla nich
@Aik32fr45yd: tak jak napisałeś - albo nazywając rzeczy po imieniu cyniczni pomocnicy szatana na ziemi albo obłąkani albo wręcz opętani idący prostą drogą do choroby psychicznej i kompletnego postradania zmysłów i oderwania od rzeczywistości zakończonego najczęściej samobójstwem.

Oczywiście lewica też nie widzi nic w tym złego że doprowadzają pogubionych ludzi do tego. Oczywiście zwalają to jak zwykle na kościół zasady czy wartości. Tyle że wśród ludzi normalnych i nie zmanipulowanych samobójstw
@elo490500: dlatego powinna rządzić prawica dla której naród i zasady oraz katolicka hierarchia i system wartości są istotne i żywe zamiast lewicowych populistów, manipulatorów, kłamców i etatystow PiSu którzy wycierają sobie plugawe mordy wszystkim co pozwoli im się przyspawać do koryta i ośmieszają i mieszają z błotem rzeczy które są najcenniejsze w naszej cywilizacji.
@elo490500: napisałem deklaratywnie ponieważ od 30 lat te środowiska nie miały szans nawet dostać się do sejmu ale od 30 lat nie zdradziły swoich ideałów dlatego do tej pory nie podpadły w żaden sposób i jak do tej pory nie ma żadnego powodu by im nie ufać w owych deklaracjach.
@elo490500: Prześledz te kadencję i ich pracę w sejmie od początku do końca oraz historie indywidualne.

Jak wyżej prawdziwy moment próby jeszcze nie nadszedł ale jak do tej pory od 30 lat a nawet ponad głoszą i robią to w co wierzą a wierzą w ponad 2000 lat ewolucji naszej cywilizacji zaczynając od starożytności - prawnej kulturowej czy filozoficznej a nie w jakieś wyskrobanie z tyłka ideologie wymyślane na poczekaniu i
@elo490500: Jeżeli nie będzie sledzil to będzie niewolnikiem w następnej komunie i tyle - a ja nie będę ci dawał przykładów. bo nie wiem o co ci chodzi i nie jest moją rolą żeby cię przekonywac do czegokolwiek tylko byś sam się przekonał i zrozumiał.

Prosty konkretny przykład to całokształt pracy kontrrewolucyjnej wszystkich środowisk.
@Aik32fr45yd: Wolność to nie znaczy móc wszystko - np nie można palić w piecu oponami albo chodzic bez maseczki w sklepie, bo możesz narazić innych ludzi na utratę tej wolności. Ale o tym Konfa nie mówi
@elo490500: No właśnie jest - z malkontentami i roszczeniowymi marudami którzy chca by im dać na tacy mądrość i wiedzę tego świata i uważają siebie za nie wiadomo jakich to decydentów jest to kompletnie bez sensu. Dlatego właśnie siedz ciesz się i nie przeszkadzaj oraz nie marnuj czasu ludzi którzy wkładają jakaś pracę. Jesli nic z siebie nie chcesz dać tylko każesz się przekonywać do nie wiadomo w sumie czego to
@elo490500: no to zglos skargę do oddziału partii - ja na serio mam gdzieś na kogo zagłosujesz i nie jestem w żadnej partii.

Jak wyżej - nie trac czasu ani mojego ani swojego tylko zajmij się cieszeniem z sytuacji i czym tam chcesz i darciem się w kierunku jakichś demokrartkow by cie przekonywali obietnicami i kłamstwami i łechtali twoje ego bo tez tu tracisz czas.
@elo490500: gdybym był bardzo zajęty bym nie pisał wcale a szczególnie nie do ciebie w takiej bezowocnej bezsensownej konwersjacji w której nic nie dociera i nie ma prawa dotrzeć z powodów obiektywnych.

Dziękuję za troskę w każdym razie.

Powodzenia w uganianiu się za kimś kto będzie cię traktował jak króla i zbawce i zaspokoi twoje ego i da ci jakiś kit miły dla twoich uszu. Papa.
@ArpeggiaVibration Poprawka, towarzyszu. Nie jesteście na waszym spotkaniu partyjnym i nie zwracajcie się do mnie w liczbie mnogiej. W te, czyli wszystkie. Że ktokolwiek poza całkowitym marginesem popiera Lenina, mordowanie czy kradzież.

albo nazywając rzeczy po imieniu cyniczni pomocnicy szatana na ziemi albo obłąkani albo wręcz opętani idący prostą drogą do choroby psychicznej i kompletnego postradania zmysłów i oderwania od rzeczywistości zakończonego najczęściej samobójstwem.

Dobra, jednak troll. Do nie widzenia.
@Ekspert_od_niczego: Niezłe masz hobby :) powodzenia :):):)

Sorry ale co na to poradze że jesteś bardzo zabawny :)

No i jak cię nazwać skoro ani nie zrozumiałeś mojego komentarza, silisz się na jakieś nietrafione śmieszne riposty które trafiają jak kula w plot i dodatkowo masz refleks szachisty.

Nie mówiąc o tym że nie umiesz zadać pytania jak normalny wykształcony człowiek (w sensie po szkole podstawowej) i do tej pory go nie
@Ekspert_od_niczego: no właśnie nie wiem skąd :)

Myślałem że przyszedłeś mnie rozbawić - no bo na bank nie dyskutować skoro nawet nie wiesz o co ci chodziło - a potem się poddałeś. :(

No bo nie podejrzewam że przychodzisz do wątku gdzie ludzie wymieniają się opiniami i zdaniami i kazdesz rozmowcom spadać :) bo to by znaczyło że jesteś dość prymitywny :) a o to cię nie podejrzewam. :)

Szkoda że
@ArpeggiaVibration Chodziło mi o to, co napisałem w pierwszym komentarzu. Ale potem przeczytałem twoje kolejne wpisy i mi przeszło. Niestety cały czas wysyłasz do mnie powiadomienia, a ja nie chcę nikogo dawać na czarną listę. Więc poinformowałem cię jak bardzo mnie interesują twoje emotki.
@Ekspert_od_niczego: Czyli rozumiem że już spadasz z tego wątku i zabierasz swoją jakże nieocenioną mądrość ze sobą. :)

Szkoda że jeszcze się nie podzileliles bardziej nią że mną.

No ale warto było że mnie zaczepiles - przez pewien moment byłeś bardzo zabawny - teraz to już słabo - nudzisz już trochę