Wpis z mikrobloga

Mirki, dzisiaj do McDrive była tak duża kolejka że samochody żeby skręcić na mc zatrzymywały się na ulicy.
Z tej ulicy skręca się stacje benzynową i McDonalds w jednym budynku. Są jeszcze inne sklepy ale mniejsza o to.
Dzisiaj przyjechała policja i wszystkim, którzy stali na drodze dała mandat.
Chciałbym się dowiedzieć czy taki mandat jest zgodny z prawem.
Rozumiem że tak nie powinno być, ale raczej ktoś z maczka powinien wyjść i przestawić kolejkę.
Mnie tam nie było, mandatu nie dostałem, widziałem relacje ze snapa i jestem ciekaw.

Gdybym ja tam stał to mógłbym powiedzieć że moje zatrzymanie się jest spowodowane zamiarem skręcenia na parking, jednak blokuje mnie samochód przede mną.
Podobnie jest jak zjeżdża się z autostrady, ale zaraz za zjazdem są bramki i korkuje się cała autostrada.

Zdjęcie z street view jak to wygląda:

https://www.google.pl/maps/@50.0568298,21.454074,3a,77.3y,206.44h,79.8t/data=!3m6!1e1!3m4!1scPyYoZhA8uHwhsm-z2A_Tw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl&authuser=1

#prawo #mcdonalds #pytanie #ruchdrogowy
  • 4
  • Odpowiedz
@DysproporcjaLudzkosci: czy jeśli przekroczysz prędkość to możesz dostać mandat? Możesz.
A jeśli nie przekroczysz to możesz dostać mandat? Też możesz. Policjant nie musi mieć racji, potem Ty się musisz martwić w sądzie jak odmówisz przyjęcia jak się wybronić z niesłusznego mandatu. A jak już Cię uniewinni sąd, to nie znaczy że policjant poniesie konsekwencje.
  • Odpowiedz