Wpis z mikrobloga

Uwaga fani alkoholu bo to będzie niepopularna opinia.
Brutalna prawda jest taka że podział na „alkohol i narkotyki” to bzdura i alkohol sam jest narkotykiem i należy do grupy narkotyków.
Picie alkoholu z kumplami nie różni się praktycznie niczym od palenia jointów czy wciągania kresek. Jedyna różnica to czynnik kulturowy. W naszej zakłamanej kulturze picie alkoholu uznaje się za normalne. „Hehe zrobiliśmy flaszke z heńkiem na grylu no imprezowe z nas chłopaki hehe Maryhuana? Ty narkomanie wypad do monaru!!1!”.
Co więcej alkohol jest jednym z najbardziej destrukcyjnych narkotyków i dla osoby która spożywa i dla jego otoczenia czyli innych ludzi dookoła muszących to znosić i ponosić konsekwencje picia tej osoby, które nieraz bywają tragiczne.
Do wszystkich hipokrytów lubiących się napić piwa przy grylu albo wódeczki na imprezce: w oczach wyedukowanych, świadomych i obiektywnych ludzi jesteście takimi samymi ćpunami jak ci palący trawkę, biorący tabletki czy walący po kablach. Oni paradoksalnie mają więcej honoru od was bo potrafią spojrzeć prawdzie w oczy i się przyznać do ćpania.
Alkoćpuny to za to najbardziej nielubiana grupa z najsilniejszymi mechanizmami wyparcia w psychice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#narkotykizawszespoko #alkohol #pijzwykopem #alkoholizm #takaprawda
F.....r - Uwaga fani alkoholu bo to będzie niepopularna opinia.
Brutalna prawda jest...

źródło: comment_16063965455ZnCbOCNCFx6TgSIlKfJiZ.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
Nie zgadzam się z tym, jakby alkohol był szkodliwy to nie byłby sprzedawany w sklepach i tyle.


@darki: A np kodeina jest dla Ciebie szkodliwa? Jest sprzedawana bez recepty w aptece więc chyba nie może, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@koralowiecc

@FarmaceutaAmator: pijacka mentalność, traktowanie alkoholu jako artefaktu kultury narodowej i jak to sam trafnie określiłeś cały dobór mechanizmów wyparcia, to rzecz jaka po wsze czasy będzie wywoływać we mnie pewien wstręt do tego kraju. Nawet z parę dni temu w gorących jeden Mirek poruszył ważny przecież problem, jakim jest wykruszanie się przyjaźni i powolne, dojmujące poczcie samotności po osiągnięciu ćwierćwiecza, a po dalszym przeczytaczniu posta, okazało się że
  • Odpowiedz
@FarmaceutaAmator

Nie tylko szkodliwość, ale też działanie, forma przyjmowania, czystość, bezpieczeństwo i rytuał mają znaczenie przy klasyfikowaniu używki jako narkotyku.

Gdyby alkohol etylowy został wynaleziony w XIX w. i przyjmowanoby go dożylnie to na pewno byłby zakwalifikowany jako niebezpieczny narkotyk.

A w rzeczywistości uratował on życie niezliczonej liczbie ludzi, jako że pito go jako bezpieczną alternatywę dla nie zawsze czystej wody.
  • Odpowiedz
@FarmaceutaAmator: Ja obecnie alkohol używam niemal wyłącznie w kuchni lub w ramach degustacji. Jak sobie przypomnę te wszystkie cyrki jakie #!$%@?łem po pijaku, bo nie miałem nigdy dostępu do zioła czy innych lekkich zmulaczy, to zdecydowanie wolałbym uwalić się czymś innym niż alkohol. No, ale wiadomo, alkohol to nie narkotyk, więc wszystko inne będzie zakazane xD
  • Odpowiedz
@FarmaceutaAmator czyli nie dość że #!$%@? że kocopoły o alkoholu to teraz jeszcze #!$%@? bzdety z dziedziny chemii
Więc jako adept tej sztuki muszę ci wytknąć jak bardzo się mylisz
Aby otrzymać heroinę trzeba najpierw otrzymać w miarę czysty destylat morfiny, aby proces zachodzil w miarę dobrze trzeba dodawać stężonego kwasu siarkowego (który nie jest substancją naturalną), potem trzeba to wszystko skondensować, a potem trzeba wykonać i tak jeszcze z 5
  • Odpowiedz
@GroznaCzupakabra: misiu kolorowy widziałem produkcje hery na własne oczy a to z garem miało najzwyczajniej ułatwić zrozumienie tamtej osobie. Heroina jest tak samo naturalna jak inne używki uznawane za naturalne i tyle w temacie
  • Odpowiedz
@FarmaceutaAmator: z tylu "przykladow", to najgorsi sa alkoholicy. Po marysce posmiejesz sie itp pogadasz. A alko? PrzejdCie sie po ulicy ilu ludZi stoczylo to gowno na dno. Zazwyczaj bezdomny / alkus. Ale coto ja tam wiem, pewnie pija zeby sie zrelaksować xdd niektorzy ludzie yo debile pzdr farmaceuta
  • Odpowiedz
@GroznaCzupakabra: nie, to ty typie nie rozumiesz o czym do ciebie mówię. Posługujemy się terminami używanymi w praktyce w środowiskach użytkowników substancji i w tym kontekście naturalność jest rozpatrywana inaczej bo ci ludzie pewnych rzeczy nie rozumieją dlatego takie rzeczy jak kokaina alkohol itd nazywają naturalnymi, z resztą swoją odpowiedzią #!$%@?łeś mi się w dyskusję z inną osobą z którą właśnie z tej perspektywy ocenialiśmy naturalność.
W skrócie: #!$%@? się
  • Odpowiedz
@gesiu96: masz racje stary ale wiesz, ten wpis nie miał na celu dyskusji co gorsze co lepsze tylko chciałem zwrócić uwagę na zakłamanie społeczeństwa i oddzielania alkoholu od narkotyków tak jakby nim nie był. Tylko o to mi chodziło, a niektórzy zaczeli sie do mnie sapać i jakieś gównoburze tworzyć xD
  • Odpowiedz
@FarmaceutaAmator: wiem, ze to wazny temat. Ale nie ma co tu dyskutowac. Wiesz jacy sa ludzie. Sa zaprogramowani przez tv, doslownie. Wiekszosc ma zdanie i sa pewni, wlasnie, ze jak legalny to jest spoko, a taka marycha nie legalna, to zlo bo nie bez powodu ktos zakazal. I takim osobom nie przetlumaczysz. Moj stary #!$%@? czasem matke, jest agresywnny w #!$%@? po alko, ale jak poczuje u mnie trawe w
  • Odpowiedz
@FarmaceutaAmator: Dlatego nie rozumiem ludzi walących spuszczaki przed lekcjami, robota, wtedy są hehe luzaki i dobre mordki i robota lepiej idzie, a jak dla mnie to równowartość przyjścia #!$%@? do szkoły czy do pracy. Nie neguje bo sam lubię czasami się napić i zapalić, ale nie robię z tego rytuału dnia, jak niektórzy moi znajomi.
  • Odpowiedz
@FarmaceutaAmator: wiem o co ci chodzi i dlatego, nie warto nawet takich tematów zakladac, bo zwolennicy alko sie tylko obrażą i zwyzywaja,.nie podajac nawet powodu. To taki temat jak polityka mordo xdd wiesz, lepiej innego unikac tematu, bo nawet koledzy sie skloca przez odmiennosc zdan xdd
  • Odpowiedz