Wpis z mikrobloga

Czołem szwędacze. Jaki plecak polecacie na jednodniowe wypady w las lub pojedyncze nocki? Kwota około 300zł. Zastanawiam się nad Helikon Raccoon MK2. Podoba mi się też Wisport Sparrow II, lecz jakoś bardziej Helikon. Czy jakaś firma oferuje dobre plecaki w tej cenie z kieszenią na dużą butelkę/termos w plecaku? Często noszę yerbę i chcę aby termos nie latał po plecaku.

#bushcraft #edc #militaria #podroze #trekking
  • 12
  • Odpowiedz
@bombillawmaterowodawtermosie: Sparrow 30L wersja II był w militariach na black weekowej zniżce za 320 ziko, nic lepszego raczej nie znajdziesz. Bardziej bym ufał Wisportowi niż helikonowi, mam pierwszą wersję Sprrowa i po 4 latach jedyne straty to lekkie mechacenie siateczki na gąbce od paska i połamane klamerki do camelbacka (bo wieszałem na nich kurtkę a ktoś za nią pociągnął). Świetny sprzęt, wart każdej złotówki.
Za 40 ziko masz do niego kieszeń
  • Odpowiedz
@bombillawmaterowodawtermosie: Pas biodrowy w wersji pierwszej był w formie zwykłej taśmy 50mm i fastexa. O ile dobrze to stabilizuje tak nijak nie przenosi ciężaru na biodra. Więc jak parę razy niosłem w nim ponad 20Kg to barki bolą strasznie. Ale z tego co widzę, to Racoon ma podobny patent.

A i jeden plus jeszcze: główna komora w Sparrow otwiera się po całości, więc łatwo go zapakować mocno i łatwo go wypakować,
  • Odpowiedz
@bombillawmaterowodawtermosie: kup sensowny plecak turystyczny, np mh500 w Decathlonie, a nie pseudomilitarne rozwiązanie z gównianym systemem nośnym, albo i bez systemu, jak Wisport. Do tego Wisporty kosztują tyle, co plecaki porządnych producentów, a to już jest wręcz kpina.
Mówię to jako człowiek, który już to przerabiał. Żałuję, że się z tym męczyłem, zamiast od razu kupić Gregorego/Reutera/Ospreya czy nawet coś z Decathlonu.
Afrati - @bombillawmaterowodawtermosie: kup sensowny plecak turystyczny, np mh500 w D...

źródło: comment_1606423388EwAjXgafsFyuMq23JTeiQQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Afrati: prawdę powiadasz Mirku, Wisport jest przereklamowany, ciężki i o dziwo szybko ulega uszkodzeniom... poza tym ich pojemność jest oszukana
  • Odpowiedz
@Afrati:
mam craftera i dziś po raz drugi taśma suwaka się nie spięła właściwie, plecak nie był przeładowany...
przy pierwszym użyciu szwy uchwytu z tyłu strzeliły, na szczęście nie oderwał się, ale od tej pory nie używam...
kieszeń raccon - strzelił szew taśmy molle...
suwaki wewnętrznych kieszeni już dawno połamane, nawet nie wiem od czego... i przez to nie mogę go zwrócić,bo już dawno bym to zrobił

rzeczywiście solidne te plecaki....
  • Odpowiedz