Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
Właśnie miałam okazję usłyszeć fragment religii online, i zakonnica powiedziała dzieciom w pierwszej klasie, że trzeba dziękować Bogu za to, że jesteśmy chłopcem lub dziewczynką, bo każda płeć posiada dary i talenty od boga. Jako przykład podała, że chłopcy "potrafią grać w piłkę i mogą bronić dziewczynek ", a dziewczynki "w przyszłości będą cudownymi mamusiami", i że to są zadania które dał nam bóg i które dzieci muszą wypełnić, aby pójść do nieba XD No wiadomo, w #katoliban dziewczynki to mają tylko rodzic dzieci, nie mają innej roli w społeczeństwie.
Stwierdziła też, że nie może być tak, że ktoś jest chłopcem a chciałby być dziewczynką, bo trzeba być wdzięcznym za to co dał nam bóg, a ona jest wdzięczna że jest dziewczynką, bo mogła zostać siostra XD
Nigdy nie posłała bym swojego dziecka na taką lekcję. Jakim cudem coś takiego jest finansowane z publicznych pieniędzy? Dlaczego jest społeczne przyzwolenie na coś takiego? Dlaczego rodziców to nie oburza?
#dzbanywiary #bekazkatoli #katolicyzm
  • 52
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 239
@chleb123: Przykładem dla chłopców było granie w piłkę, dla dziewczynek - rodzenie dzieci.
Wiesz, w kwestii zaburzeń psychicznych lepiej słuchać psychiatrów, nie katolików. Nie trzeba być ateistą , żeby to wiedzieć.
Z roku na rok coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć z jaką sektą i praniem mózgu ma styczność. Poczekaj kilka lat, żebyś się nie zdziwił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czepiam się, bo mam do tego prawo. Nikt
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
@kogut_20: ja nie podważam decyzji innych ludzi. Jak napisałam wyżej, jeżeli masz ochotę posyłać na coś takiego dziecko, to nikt Ci nie zabrania, ale szkoła nie jest miejscem na coś takiego.
Zesralam się, bo czy mi się to podoba czy nie, dokładam się do tego cyrku. A dopóki się dokładam, to mam prawo wyrazić swoją opinię. A opinie mam taką, że takie "lekcje" powinny się odbywać w kościele, i z pieniędzy
@lydia: siostrze się pomieszało, wystarczy poprawić kilka słów.

Rodzenie dzieci nie zadaniem od Boga ale darem od Boga,
Nie być wdzięcznym że jest się dziewczynką, ale być dumnym że się jest dziewczynką

A że każda płeć ma swoje talenty to prawda, jesteśmy biologicznie uwarunkowani między innymi mężczyźni do pracy fizycznej a kobiety do opieki nad dzieckiem.

A że dziewczynka chce być chłopcem to cóż, nigdy nie będzie. Może sobie zrobić operacje