Wpis z mikrobloga

@AGS__K znam do doskonale, moja babcia, 95 lat, w każdej dyskusji na temat obecnego rządu używa typowego argumentu "no bo przecież oni dają", a coraz wyższe ceny są oczywiście winą przedsiębiorców. nie da jej się tego wytłumaczyć niestety, ale ze względu na wiek chyba można jej to wybaczyć. bardzo dużo ludzi tak uważa niestety, a zwłaszcza ci starsi.
@AGS__K: True story gdy stałem kiedyś z zakupami w kolejce w Biedronce:
Starszy pan zwrócił grzecznie uwagę kasjerce, że skasowane przez nią mandarynki powinny być tańsze, bo jest promocja. Ona wzięła je, popatrzyła i powiedziała, że na promocji są mandarynki pakowane, a on wziął luzem (albo na odwrót). Jako, że te mandarynki były dosłownie 3m od kasy - pan ten szybko wziął je i chciał wymienić na te promocyjne.
Następny klient
@synbialasa: czy ja wiem czy to wina wieku, moja prababcia dożyła prawie 90 lat, przez ostatnie 15 ledwo chodziła i głównie leżała, miała słaby wzrok i ciągle słuchała radia Maryja bo mszę święte itd. Ale zawsze mówiła, że zmuszają te dzieci by występować w tym radiu i tylko część sama z siebie tam jest i tak nie powinno być. Również mówiła, że te głupoty co tam mówią o Polsce są straszne,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: A stolicą ich był Żym? ^^

Stolicą jest Bank rozrachunków Międzynarodowych, instytucja nadrzędną wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

znam do doskonale, moja babcia, 95 lat, w każdej dyskusji na temat obecnego rządu używa typowego argumentu "no bo przecież oni dają", a coraz wyższe ceny są oczywiście winą przedsiębiorców. nie da jej się tego wytłumaczyć niestety, ale ze względu na wiek chyba można jej to wybaczyć. bardzo dużo ludzi tak uważa niestety, a zwłaszcza ci starsi.


@synbialasa: skutki lewicowych rządów pisu niestety :/
Najśmieszniejsze jest to, że takie obrazki zazwyczaj wrzucaj ludzie, którzy wierzą że programy socjalne same w sobie powodują wzrost cen xD
Z jednej strony mamy spisek Żydów, a z drugiej paróweczkową ekonomię spod spod znaku XD.
@kubaw92 ja myślę, że sam fakt, że przeżyli coś takiego nie powoduje że rozumieją te mechanizmy, większość ludzi myśli raczej prostolinijnie - dają to dają i super, ale nikt nie analizuje co to za sobą niesie. dużą rolę odgrywa też wykształcenie - babcia, z całym szacunkiem jakim ją darzę, ma proste wykształcenie zawodowe i mimo tego, że jest bardzo mądrą i doświadczoną kobietą, raczej nie ma zbyt dużej wiedzy o ekonomii.

ale
@synbialasa: może to wynika z tego, że niektórzy ludzie po prostu nie mają dostępu do informacji + jakiejś wiedzy i tak jak mówisz myślą prostolinijnie. Szkoda. Ale świat idzie do przodu, a edukacja kiedyś była inna. No cóż starsi zrobili kiedyś swoje, teraz czas na nas. Ciekawe czy kolejne pokolenia będą tak narzekać na nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)