Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: Również nie za bardzo rozumiem ciebie - pokazuje ci ze istnieja prostowniki z funkcją boostera (Lidl) ale booster dziala tylko przy 230V. Zubzik wrzucil sam booster ktory nie wymaga 230V - a ja szukam polaczenia takich dwoch urzadzen.

Jesli nie ogarniasz tematu - scrolluj dalej i udzielaj sie w innych tematach.
  • Odpowiedz
Motomirki - czy jest dostępny prostownik (ładowarkw do akumulatora samochodwego) który jednocześnie umożliwia awaryjne uruchomienie samochodu bez podłączania do 230V?


@ch1nczyk: tak. Widziałem coś takiego, koło 3000 zł kosztował plus jakieś 400 zł akumulator do niego. Nie mogę teraz znaleźć go a nie pamiętam producenta.
  • Odpowiedz
@ch1nczyk: ile masz do wydania na taką machinę?

Jakie auta będziesz chciał odpalać? Mechanicy w moim zakładzie zrobili sobie taki zestaw wyglądający jak duży prostownik z rozruchem - na dole jest akumulator o maksymalnym prądzie 600A a na górze prostownik, od boku jest nawijany przedłużacz 20m do gniazdka. Służy to do odpalania wózków widłowych, aut i ładowania akumulatorów, kwestia jest taka że zaciski muszą być porządne żeby mogły przekazać prąd do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: Potrzebuję tego do ladowania zwyklego aku 100 Ah i odpalenia samochodu osobowego awaryjnie - 3 litrowa benzyna. Same prostowniki to chcialem zmiescic sie w 80-100 EUR, ale tez zeby bylo to w miare kompaktowe - chce to wozic w aucie. Generalnie sa te male urzadzenia rozruchowe wygladajace jak duzy powerbank, ale one niestety nie laduja aku. Chyba kupie po prostu takie urzadzenie do auta, a do domu jakis zwykly prostownik.
  • Odpowiedz
Chyba kupie po prostu takie urzadzenie do auta, a do domu jakis zwykly prostownik.


@ch1nczyk: i to jest dobra myśl. Chodzi o to że te boosty do rozruchu mają akumulatory o małej pojemności ale ogromnym prądzie dzięki czemu nie są w stanie naładować akumulatora ale odpalają auto. A zwykłe prostowniki są tanie, zwłaszcza te na przetwornicach, połączenie tego było by fajne ale musiało by mieć drogi akumulator.
  • Odpowiedz