Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie z kategorii HR – kiedy rekruterzy najczęściej otwierają aplikację? Jakiś czas temu wysłałam odpowiedź na ofertę na pracuj.pl, do tej pory nie została ona otworzona, pomimo małej ilości zgłoszeń. Rekrutacja trwa do 21/11. Zastanawiam się, czy to normalne, że dział HRu czeka aż spłyną wszystkie aplikacje, czy częściej otwiera się je na bieżąco?
#praca #pracuj #hr #pracbaza
  • 6
@zjebzuzek oferta wisi miesiąc, więc wrzucili ja 21 października i pewnie po 2-3 dniach już dzwonili do pierwszych kandydatów.

Z tego co ja zauważyłem to właśnie trzeba codziennie sprawdzać i od razu wysyłać aplikacje, bo po prawie miesiącu juz pewnie maja kogoś klepnietego. Oczywiście może być też tak, że nagle ktoś zrezygnuje i będą od nowa szukać.
@zjebzuzek różnie bywa ;p z moich tegorocznych doświadczeń wynika, że po złożeniu aplikacji jeśli do mnie dzwonili to mijało kilka dni może tydzień.

Trzeba być dobrej myśli, bo różne są sytuacje. Ja np. zrezygnowałem po 3 rozmowach i prawie 3 tygodniach rekrutacji, więc musieli startować od nowa i dzwonić do nowych osób, więc do Ciebie też mogą się odezwać w każdej chwili :)