Wpis z mikrobloga

#szosa #rower
Mam szerokie męskie bary znacznie odbiegające od typowej sylwetki kolarza. Dzisiaj po szybkiej przejażdżce praktycznie nie mam czucia w lewej w ręce. Wiem że to wina fittingu którego jeszcze nie było ale na tym samym rowerze wcześniej jeździłem po 2.5h i nie było problemów.
Zastanawiam się nad wymiana kierownicy na szerszą i tu pytanie czy to ma sens w szosie?
Minusy takiego rozwiązania;
- brzydszy rower który traci swoją sylwetkę
- większe opory aero (w sumie głównej o to chodzi)
W MTB mam super, szeroka kierownice i jest wygodnie ale po 2h też potrafiły mnie boleć plecy.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@md5sum: nie wiem czy to wina za wąskiej kierownicy. Ja jak jadę na MTB i zaczynają mnie plecy boleć to podpieram ręce na kierownicy w trochę podobnej pozycji jakbym jechał na kolazowce, żeby zmienić pozycję
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: @r4do5: siodełko poszło minimalnie wyżej ale nie sądzę że przez to taka różnica. Może w sumie ucisk był przez kilka warstw ubrań i szelki ale w sumie powinno przejść. Pójdę na fitting na wiosnę i mam nadzieję że już będzie super.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@md5sum: nie masz problemów z oddychaniem, bólów w klatce? Bo to raczej jedne z symptomów za wąskiej kierownicy, a u ciebie to raczej źle ustawione siodło.
  • Odpowiedz
@md5sum: a rozciągasz się? Ja miałem problem, głównie z prawą ręką, takie dziwne uczucie które w sumie teraz nie wiem jak opisać bo to było w maju/czerwcu, ni to drętwienie, od łopatki przez ramię, aż do przedramienia. Cała góra pleców, ale raczej po prawej stronie. Teraz sobie myślę że to było przez prace zdalną, bo przez te 8h praktycznie tylko siedziałem wgapiony w monitor. Ledwo 80km na szosie mogłem zrobić.
Rinter - @md5sum: a rozciągasz się? Ja miałem problem, głównie z prawą ręką, takie dz...
  • Odpowiedz
  • 1
@md5sum długo jeździsz na szosie? Pewnie robisz podstawowy błąd wszystkich na początku jeździsz na wyprostowanych rękach.
No i standardowo - fitting.
  • Odpowiedz
@klark: rece ugięte
@uysy: veloart chce chyba 950. 600zl bym jakąś przełknął @Dru_Gru: pobawię się siodelkiem, bo poszło 1cm do gory. Mysle że opuszczenie o 5mm załatwi sprawę, a na wiosnę fitting.
@pek0s: często plecy ale teraz ręką zamiast plecow. Jak bolały mnie plecy czy na MTB czy na szosie to zawsze prawy dolny odcinek
  • Odpowiedz
  • 1
@md5sum ręka to chyba pozycja klamkomanetki, sprawdź czy masz obie na tym samym poziomie (mi lewa ręka drętwiała i okazało się, że mam klamki na różnych wysokościach)
  • Odpowiedz