Wpis z mikrobloga

@Tyraxor: Prosta ekonomia jest bez wątpienia kanałem jednostronnym, dużym minusem jest brak źródeł pod filmami. Kanał jest oparty na pewnej filozofii, a tezy można łatwo znaleźć i zweryfikować, całość też stanowi logiczną całość, czego nie można niestety powiedzieć o tym "dziele". Na samym początku narrator odkrywa pewną stronniczość kanału, o której wie każdy człek który ma chociaż dwie szare komórki. Autor twierdzi że bezmyślne podnoszenie płacy minimalnej to jakiś wymysł, gdzie
@Tyraxor: mam wrazenie, ze w calym filmie nie ma jednego merytorycznego kontrargumentu.


Tak czlowiek musi jesc, tak czlowiek musi gdzies mieszkac i spac, ale co to ma do placy minimalnej.
Ja wiem, ze to nie sa proste rzeczy, ale ludzie naprawde nie trzeba duzo wyobrazni zeby zrozumiec, ze godnego zycia nie zapewnicie rozporzadzeniem o nakazie godnego zycia.

@tddguy: Godne życie zapewni PRYWACIARZ jak tylko uzna że za dużo zarabia i
no wale wysoka płaca minimalna nie wpływa na zwiększenie bezrobocia xd,

@mithrin: za wysoka zwiększa, oczywiście, ALE podnoszenie płacy minimalnej do pewnych progów ma pozytywny wpływ na gospodarkę to jest fakt, i nie ma mierzalnego wpływu na wzrost bezrobocia. Co praktycznie obala wnioski prostej "ekonomii".

Dalej to już jazda bez trzymanki, tezę że większa płaca minimalna powoduje bogacenie przedsiębiorców

Tak, zwiększanie płacy minimalnej do odpowiedniego poziomu ma pozytywny wpływ na gospodarkę.
@Tyraxor: Nic nie obala, ponieważ nie krytykował on płacy minimalnej samej w sobie, a jedynie sterowanie za jej pomocą przepływem pieniądza i rozwoju gospodarczego co jest niepoważne i mono ograniczone. W filmie nie ma nic o odpowiednim poziomie płacowym, natomiast wysuwa się jeden obraz, im wyższa płaca minimalna tym bogatsze państwo xd