Wpis z mikrobloga

Dlaczego #facebook (w tym #messenger) działają mi tak wolno, że są praktycznie nieużywalne? Strona potrafi się ładować ponad minutę, a czasem nawet wcale. Tylko facebook ma takie problemy. Sprawdzałem na #firefox, #chromium i #chrome. Chromium/Chrome informują, że strona jest nieresponsywna i proponują zamknięcie karty, Firefox również informuje że strona spowalnia przeglądarkę. Taki problem mam od co najmniej roku. Da się coś z tym zrobić?


#informatyka #webdev #pcmasterrace
  • 15
  • Odpowiedz
@Noniusz: F12 w chrome i nagraj profil wydajności pod Performance przy odświeżaniu strony, to pokaże czy wina jest po stronie Scripting, Rendering, Painting czy System. W zakładce Network sprawdzisz który request leci najwolniej, mi np. kiedyś jedna strona strasznie wolno ładowała, okazało się że robiła jeden request do serwera od jakichś reklam czy innego badziewia które się ładowało z prędkością 1kB/s i przez to blokowało to wczytanie całej strony, może coś
  • Odpowiedz
@Noniusz: To ciekawe, ten error ma miejsce jak JS z domeny A próbuje dobrać się do iframe'a z domeny B, ale facebook i messenger nie mają żadnych iframe'ów... Masz pewnie jakiś syf na kompie albo jakiś addon który ingeruje w treść stron. Tylko facebook tak przycina? Możesz sprawdzić w Console czy faktycznie są jakieś iframe'y document.getElementsByName('iframe') albo zainstalować np. https://chrome.google.com/webstore/detail/cors-unblock/lfhmikememgdcahcdlaciloancbhjino?hl=en który zezwoli na CORS (bo to zabezpieczenie po stronie klienta), ale
  • Odpowiedz
@Folmi:

Masz pewnie jakiś syf na kompie


jakiego rodzaju syf masz na myśli?

albo jakiś addon który ingeruje w treść stron


w chromium tylko uBlock

Tylko facebook tak przycina?


tak
  • Odpowiedz