Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #opel #cokupic
Cześć Mirki, powoli przymierzam się do zakupu swojego pierwszego autka, na co dzień będę jeździł po mieście, lecz planuję też wypady w dłuższe trasy, przynajmniej raz w tygodniu #bieszczady ()

Mam do wydania około 12-16tysięcy i zastanawiam się nad #opelvectra 1.9 150KM/ 2.0 Turbo 175KM + gaz lub #opelastra w podobnej konfiguracji jednak rozmawiałem dziś ze znajomym mechanikiem i powiedział że nie warto kupować Opla jeśli szuka się czegoś w co nie trzeba będzie ładować #milionymonet. Zasugerował mi Toyote/Saaba.
Doradzicie mi coś? Może ktoś użytkuje w.w. autka?
  • 16
@brh4life Ogólnie poleciłbym Astrę H w GTC z z20lel, z20ler (170, 200km), ale szczerze mówiąc po doprowadzeniu do idealnej kondycji to nie będzie 12-16 tys, a raczej pod 20k.

Bierz Astrę G Bertone 2.0 turbo, zrobisz ją do perfekcyjnego stanu i jeszcze ci hajs zostanie na mody. Chyba, że nie chcesz się bawić w ,,tuning" i cię to nie jara.
@brh4life: Ja Ci polece francuza z 2.0 pb + LPG

407, Citroena C5 i inne z tym silnikiem. jesli cos sie #!$%@? to drobne i powtarzalne awarie nie unieruchamiajace auta na drodze. I kasy sporo zostanie
@brh4life: Opla to bym unikał ;) od Saaba trzymaj się jak najdalej, Toytota nudna strasznie, ale jak kupisz dobrą sztukę i zadbasz o prawidłowy serwis, to będzie absolutnie bezawaryjna. Generalnie w takim budżecie myślę, że nie ma co się nastawiać na jakiś konkretny model - wybierz kilka i przeglądaj na bieżąco ogłoszenia i kup to co się trafi w najlepszym stanie.

Możesz też rozważyć coś co już nie będzie traciło na
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
@rkadjar: co jest nie tak z Toyotami?

Po kilkunastu artykułach i rozmowach ze znajomymi zastanawiam się między Astrą GTC / Skodą Octavią / Paserratii.
Możliwe że postanowię dozbierać sobie trochę kasy, nie zaprzeczę że Astra najbardziej mi się podoba, co prawda minusem jest, że to wersja 3drzwiowa ale do wożenia rózowej i w jakieś dłuższe trasy będzie w sam raz :D
@brh4life z toyotami jest wszystko w porządku kwestia gustu niektórzy kojarzą tylko tą markę z nudnymi corollami, yarisami, Aygo z lat 2010 jednak nie wiem dlaczego polecają ci VW, który w swoim asortymencie samochodów 10-15 letnich ma golfa, passersti, polo i to wszystko i uważają je za bardzo wyjątkowe i wcale nie nudne samochody xd szczerze kogo podnieca wygląd passata czy golfa przez znaczek VW nagle wszystko robi się interesujące. Nie mówiąc
@vieniasn: chyba raczej saab to lepszy opel xD lepsze wyposazenie, o wygladzie w srodku i na zewnatrz juz nie wspomne, o potencjale mocowym pomimo podobnego silnika równiez ;)
@KOrdianx: a tak z ciekawości dlaczego jak najdalej od Saaba? Mam, paru znajomych ma i bardzo sobie każdy chwali