Wpis z mikrobloga

Pomóżcie (,)

Zaczął mi bardzo słabo działać mikrofon w laptopie (głosu praktycznie nie łapie, ale mechaniczne uderzenia już bez problemu). Kupiłem w związku z tym słuchawki z mikrofonem, Creative Sound Blaster Blaze. Jako, że mają one osobne złącze na słuchawki i mikrofon, łącze je z laptopem przy pomocy takiej przejściówki:

https://www.x-kom.pl/p/214074-kabel-audio-delock-kabel-jack-35mm-2x-jack-35mm-12cm.html

Niestety, o ile słuchawki działają bez zarzutu, to mikrofonu w ogóle nie łapie. Przejrzałem cały internet, zaktualizowałem sterowniki, nawet przeinstalowałem windowsa - nic to nie dało. Do tego nie mam klasycznego Menadżera Realtek HD Audio, tylko jakąś dziwną wersję na laptopa HP (na obrazku), gdzie praktycznie nie da się nic ustawić.

Jest jeszcze jakaś szansa, da się coś jeszcze zrobić? Na innym laptopie działają bez problemu, na zasadzie plug&play.

#pcmasterrace #gry
Angban - Pomóżcie (╯︵╰,)

Zaczął mi bardzo słabo działać mikrofon w laptopie (głosu...

źródło: comment_1605620905VRpBVNHbafwRTJNLatZBr2.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Angban: jaki lapek? Ten mikrofon co przestał działać to wbudowany w lapku? Próbowałeś czyścić gniazdo? Dobrze byłoby spróbować na innym headsecie, może ma ktoś w domu jakieś słuchawki z mikrofonem do telefonu?
  • Odpowiedz