Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To już korona czy może być zwykłe przeziębienie?
Od kilku dni katar, lekki ból gardła i ogólne osłabienie. Gorączkę mierzyłam dwa dni temu to 37,3.
A dziś w pracy robili nam testy, mi takie coś wyszło.
Mam wizytę u lekarza już umówioną. Ale do potwierdzenia wyniku trochę czasu minie
#koronawirus #koronawpolsce #zdrowie #pytaniedoeksperta #lekarz
Pobierz Amestris - To już korona czy może być zwykłe przeziębienie?
Od kilku dni katar, lekki...
źródło: comment_1605611122XMaWBxsmm3PJz9sC630UnV.jpg
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amestris: jeżeli masz wynik pozytywny na kasetowym, to już prawdopodobnie nie dostaniesz zlecenia na wymaz, tylko lekarz zarządza, wystawienia oświadczenia i będziesz na 10 dniowej kwarantannie - a przynajmniej tak było w przypadku mojego brata. Od listopada honorują też wyniki takich testów
@Amestris: Te testy to jedna wielka sciema (tymbarka widzialas?) Chcialem Ci pogratulowac zostania mama ale jakis wykopek mnie uprzedzil.
W robocie kumplowi tym robili (bo mial jechac na delegacje) i wyszlo pozytywne. Wiec oczywiscie nigdzie nie pojechal ale wyslali go na normalne testy - negatyw :PP

Szkoda kasy na to
Co to za argument z tym tymbarkiem. Przecież to kwas i ma inne PH to logiczne, że test nie mógł zadziałać.


@bartpl: No spoko ze powinien niezadzialac. Ale "niezadzialanie" poprzez podanie wyniku pozytywnego jest conajmniej niepokojace. Jakby wyszly jakies bzdury albo nic by nie wyszlo to zrozumiale. Ale jesli jest tak zrobiony test ze podaje wynik POMIMO tego ze dostaje jakies bledne dane to przykro mi ale jedyne do czego sie
@gorzki99: Skoro ma dwie opcje Tak / Nie to jak ma pokazać że dane były złe. Ciągłe podtrzymywanie mitu o tym, że testy są niedokładne i nie mają sensu spowoduje sporo szkody i wprowadzi niepotrzebne zamieszanie. System już teraz ma problemy po co tworzyć nowe.
Skoro ma dwie opcje Tak / Nie to jak ma pokazać że dane były złe.


@bartpl: No brawo wlasnie udowodniles bezsens tych testow.

Bo przy "zlych danych" te testy pokazuja "TAK" - czyli nie dzialaja
Nawet jakby przy zlych danych pokazywaly "NIE" to nadal by nie dzialaly

Poprostu te testy maja zbyt duze ryzyko bledu zeby cokolwiek na nich opierac. Sa zle zrobione bo nie uwzgledniaja "zanieczyszczenia probki" (i wtedy powinny
bardziej niepokojący jest wysyp "ekspertów", którzy zamiast zasięgnąć informacji z wiarygodnego źródła wolą kierować się chłopskim rozumem


@nocnazjawa: wole miec chlopski rozum ktory mi podpowiada ze jak cos dostaje zle dane to interpretuje jakikolwiek wynik (czy + czy -) jest niemiarodajne, niz wierzyc ekspertom ktorzy uznaja ze niepelne/falszywe dane powodujace MIARODAJNY wynik to sytuacja jaknajbardziej normalna.
@gorzki99: a to nie jest tak, że taki test wykrywa to, że przebiegła jakaś konkretna reakcja chemiczna po prostu? Jak tam wlejesz krew i zajdzie reakcja to wniosek że masz wirusa. Jak wlejesz cokolwiek innego albo np. wrzątek to wiesz, że zaszła reakcja ale wniosków nie ma żadnych. Tam masz odczynniki które reagują z substancjami, jak je wykryją we krwi to zareagują, jak w tymbarku to też. Z tym, że mogą
@Sitwa: nie ja ten test wymyslilem wiec nie powim Ci na jakiej zasadzie on dziala. Oceniam po danych czysta analiza/statystyka czy cokolwiek.

Miarodajne wyniki sa wtedy gdy jakosc probki powoduje "wynik albo error"
Jesli zla jakosc probki powoduje "wynik" (obojetnie czy negatywny czy pozytywny) to taki test jest do dupy.

Nie wiem czy te testy maja: "tak/nie/error" czy maja "tak/nie"

Jesli maja "tak/nie" to z definicji sa gowno warte. Bo przy