Wpis z mikrobloga

@Xddddd11:wybrałem Orange. Około 2 godzin przyciągnięcie ze słupa do domu i podłączeniem ont, ale wczesniej gosciowi przygotowałem peszel z pilotem bo chciałem aby mi pociągnął kabel ze słupa na strych i stamtąd kanałem wentylacyjnym do pokoju, bo pokoj był niedawno remontowany, Nie montował on również jakiejś "puszki pośredniej" którą zaleca Tauron ale nie mam pojecia czym ona jest wiec pewnie z jej montażem zeszłoby troche dłużej. Technicy od orange około godziny
Powód dla którego tyle czekałem był taki, że niby Tauron pod moim adresem miał uruchomić 1 czerwca ale w orange do 18 czerwca nie dało się zamówić i tłumaczyli sie tym, że Tauron u mnie jeszcze nie puścił (połowa adresów z tej listy taurona w mojej miejscowości wskoczyła dopiero 18 czerwca i jest to raczej wina Orange) i gdy tylko sie dało zamówiłem internet, ale babka nie wiedziała jaka jest maksymalna prędkość
U mnie światłowodów wisi od miesiąca. Ciekawe czy jak już oddadzą przyłącze to ktoś oprócz Orange będzie mozna innego dostawcę wybrać, w Orange jak dobrze rozumiem to będzie musiał płacić dodatkowo co miesiąc 20 zł za przyłącz do domu jednorodzinnego a to już nie mało. Nie wie jak to by było w przypadku np. UPC? BTW światłowodów Tauron jest jako drugi który jest u mnie na slupie od 4 lat lokalny dostawca
@qwasu310: Kojarzysz może jak nazywa się podwykonawca Orange, który podłącza sam kabel?? Niestety od somsiada dowiedziałem się, że podłączają tylko powietrzem bez możliwości włożenia światłowodu np. do rury pod ziemią i do domu.
Kabel od słupa miałeś gratis czy musiałeś płacić? Jak to jest z przyłączem po zakończeniu umowy, możesz na ten sam kabel wpuścić innego operatora?
@Raveen: to raczej podwykonawca taurona przyciaga kabel ze słuoa do domu i na pewno różnić sie on bedzie w zaleznosci od obszaru inwestycji, u mnie był Huapol, ale chyba Zicom tez podlaczał. Kabel byl gratis. Nie wiem na pewno ale na 99% mozesz bez problemu zmienic operatora, ont masz od taurona wiec operator da ci tylko swoj router, a sam szlyszalem od kolegi ze zamowil w UPC, podwykonawca taurona przyciagnal kabel
Witam wszystkich ponownie. W linku: https://biznes.tauron.pl/-/media/offer-documents/telekomunikacja/gotowe_sieci/tauron-bsa---10,-d-,2021.ashx zostały opublikowane kolejne miejscowości, które będą miały mozliwość podłączenia się do światłowodu w październiku. Niestety, Tauron mnie zaskoczył, bo nie ma mojej miejscowości na tej liście. Teraz najlepsze: miejscowość obok ma już możliwość podłączenia sie, a w pliku na październik jest kolejna miejscowość, która również jest jako tako obok mnie. Sytuacja wygląda tak, że ja jestem po środku tych miejscowości i jeszcze nie mogę się podłączyć
@Xddddd11: Za 300mbps abonament w sumie 69,98 dla mnie trochę za drogo. Co innego jak bym nie miał żadnego innego wyboru pewne moja ocena była by znacznie inna. W tym momencie za w wysokości 69 mogę mieć
abonament przepustowość w godz. 9:00 – 24:00:
500Mbps / 500Mbps
Max. przepustowość w godz. 24:00 – 9:00:
700Mbps / 700Mbps
@Xddddd11: Ja to już w sumie chyba straciłem nadzieję. Jest jeszcze tyle miejscowości do podłączenia, praktycznie cała południowa Polska, a u mnie nawet kabli jeszcze nie ma xD. Prędzej się przeprowadzę, niż mi tu światłowód podłączą.
@Xddddd11: jak pojawi się nowa lista to wstaw tu lub daj link gdzie ta lista jest do pobrania bo jakoś nie potrafię odnaleźć tego na stronie Tauron.
@qwasu310: jak wrażenia z Orange światłowód?
Ja jeszcze czeka, po wpisaniu swojego adresu na UPS pojawia się komunikat że już wkrótce będzie możliwość podłączenia do ich sieci, więc nie tylko Orange.
@andrzej-rachwal: O ile na poczatku wieczorami czasem zrywało połączenie to teraz jestem bardzo zadowolony. Jednak Ja przesiadalem sie z Orange 10Mb/s wiec w porownaniu z światłowodem to niebo a ziemia. Ale moze byc tak ze w porownaniu z przy innych operatorach, Orange wypada tragicznie. Mam 600Mb/s i predkosc na speedtescie jest w okolicach 550 ale pare razy wyciaglo ponad 600, ping w grach jest bardzo stabilny, w okolicach 40ms.