Wpis z mikrobloga

@Szczebaks: Zerknij na wspomniany model Nexera czy Inea, te firmy udostepniaja lacza Orange, T-Mobile, UPC, RFC, pewnie tez mniejszym operatorom. Tauron bedzie robil podobnie poneiwaz oni dzialaja jak Nexera, zero uslug detalicznych, maja zysk gdy Orange czy UPC beda sprzedawac po ich kablach. Tylko Tauron jest strasznie do tylu, Nexera ma bodajze z 90 tysiecy adresow gotowych do sprzedazy internetu, Inea juz wychodzi poza Wielkopolske (gdzie maja centrale i swiatlowody z
@Szczebaks: Jest napisane ze pierwsze beda adresy z obszaru krakowsko-tarnowskiego czyli naszego.Dodatkowo moj adres na tej mapce capap.gugik.gov.pl niedawno wskoczył na niebiesko i pisze ze zrealizowano wiec jest szansa ze u mnie bedzie w tym pierwszym rzucie.
Dzisiaj po wsiach w okolicach Chrzanowa/Trzebini pewna firma( ͡° ͜ʖ ͡°) (pewnie podwykonawca) montowała haki na słupach energetycznych mające slużyć do zrobienia infrastruktury światłowodowej.
Od tejże firmy (która oferuje również internet w Chrzanowie) otrzymałem ulotkę z ofertą internetu światłowodowego i informację, że za około ~3mce będzie śmigało u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szczebaks: Przedstawiciel UPC był i mówił, że od 1 czerwca już mogą instalować, we wsi obok Orange rozwiesiło ulotki i chodzili po domach, że też od 1 czerwca, ale jak zadzwoniłem to mi powiedzieli że tylko tą miejscowośc gdzie rozwieszali ulotki mają liście od Tauronu i żebym dzwonił w czerwcu, ale pare dni temu był inny przedstawiciel Orange i mówił że od 1 czerwca mogą u mnie instalować wiec cholera wie
@Szczebaks oki, dzięki za odp. Myślałem, że może wiecie coś więcej. W ogóle oni dziwnie to zrobili, bo myśłałem, że jak puszczą, to od razu dla wszystkich. Szkoda, bo kable wiszą a skorzystać z tego jeszcze nie można..