Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 246
Ja p------e, czemu nie mam motywacji do niczego k---a!

Czy normalny człowiek zmusza się do gry na gitarze i ćwiczy codziennie na siłę? Nie, on po prostu lubi to robić

Czy programista zmusza się do programowania na siłę? Nie, on się tym interesuje i dla niego jest to przyjemność i samorozwój

Czy k---a ludzie zmuszają się na siłę do czytania książkę, nie po prostu czytają książkę kiedy chcą.

Czemu mi k---a wszystko tak ciężko przychodzi, całą swoją motywację ciężko mi użyć do posprzątania mieszkania, czegoś czego ludzie robią normalnie bez myślenia a ja się muszę motywować i o---------c jakiś szajs żeby nie żyć w syfie

Czemu k---a nie mogę nic zrobić długo terminowo, jakiś temat mnie zainteresuje a następnego dnia rzucam go w p---u bo boje się zagłębiać głębiej.

Audiobook niepokonczone, studia nie zaczęte nawet, podcasty odpalone na pół godziny.

Już nawet nie mam siły na oglądanie Netflix czy granie w gry, jedyny zastrzyk dopaminy dostarcza mi ten z-----y serwis i inne fora społecznościowe które jeszcze bardziej mi szkodzą.

Szkoda strzępic ryja, nie warto k---a...

#zalesie #przegryw #depresja #nerwica #przemyslenia #wychodzimyzprzegrywu
kamilek98PL - Ja p------e, czemu nie mam motywacji do niczego k---a!

Czy normalny cz...

źródło: comment_1605526919AOSkvJNZOFnGgqYZ2sxz3F.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wgl to dzięki wszystkim za odpowiedź dopiero patrzę że wpis na 150 plusów i pewnie jest w gorących xD myślałem że to kolejny będzie mój wysryw który obije się echem
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: nie buduj sobie obrazu ludzi na temat tego co sami o sobie piszą na linkedin.
Kompletnie nie.
W sensie ja nie chce mówić, że nikt nigdy po godzinach nie zrobi niczego ekstra, ale to czasami jest tak, że jak ja przesiedze raz w roku 2 wieczory pod rząd nad czymś dla siebie to szukam sposobu jak sobie to "wpisać do CV". Albo siedzę wtedy jak się przymierzam do zmiany pracy. Są oczywiście mózgi i wymiatacze w tej branży, co siedzą i cisną, ale to nie jest często tak że chłop się ślini jak sobie pomyśli o pisaniu kodu. Samodyscyplina, siedzenie na dupie i odmawianie sobie innych rzeczy - inaczej się nie da.

Jeszcze co do swoich projektów i takich tam - czasami rozwiązujesz jakiś problem dla siebie, nie wiem - powiadomienie jak się cena auta na olx zmieni, siedzisz 2 godziny dłużej i obudowujesz to w coś co wygląda jakbyś odpalał startup.
Masę mam znajomych z firmy czy branży, co na FB i linkedin straszni profesjonaliści i wymiatacze, a na cudzień buraki, śmierdziele i lenie, którzy nie potrafią zrobić połowy tego
  • Odpowiedz
auta na olx zmieni, siedzisz 2 godziny dłużej i obudowujesz to w coś co wygląda jakbyś odpalał startup.

Masę mam znajomych z firmy czy branży, co na FB i linkedin straszni profesjonaliści i wymiatacze, a na cudzień buraki, śmierdziele i lenie, którzy nie potrafią zrobić połowy tego co powinni.


@KeepCalm: tzn?
  • Odpowiedz
@KeepCalm: tzn?


@PiersiowkaPelnaZiol: o co pytasz dokladniej?
Ja się staram w krótki sposób napisać o tym, że to jak pokazują i reklamują siebie ludzie w internecie może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością.

A OP porównuje prawdziwego siebie z tym, jak inni mówią o sobie albo siebie pokazują.
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: to masz wybór, siedzieć na dupie i nic nie robić albo siedzieć na dupie i zamartwiać się, że nic nie robisz. Wolę to pierwsze. Możesz już posłuchać Petersona, który ci będzie prawił, że musisz posprzątać swój pokój i samo przyjdzie, a potem się będziesz zamartwiał, że nie przyszło i się zmuszasz. Ja p------ę, idź rób to na co masz ochotę i co nie wymaga wielkiego nakładu finansowego i po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WyjmijKija: od dawna chodzi za mną kupno kamery i nagrywanie filmów przyrodniczych xddd ale pewnie znając mnie to jebnę w kąt po paru dniach a taka kamera z 2 tysiące xD
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: kup używkę, nie spodoba się to sprzedasz. Też miałem hobby na jeden sezon niejedno. Ale co z tego. Dzięki temu gdy wychodziłem na p--o i pytałem kogoś o hobby to zwykle byłem jedyną osobą w gronie, która mogła o tym hobby pogadać. Gitara, fotografia, wywoływania zdjęć, komputery, gry, bieganie, motocykle, brydż... Teraz mam hobby, które ciągnę trzeci rok. Kiedyś już się w to bawiłem przed laty, zostawiłem na lata
  • Odpowiedz
  • 0
@kamilek98PL: Generalnie tak, czasem trzeba się zmusić - mówię tu konkretnie o zmuszeniu sie do pójścia na trening zamiast zamulaniu w domu. Nigdy jednak nie miałem tak, żebym żałował, że się zmusiłem, raczej wręcz byłem sobie wdzięczny, bo ostatecznie czułem się znacznie lepiej niż jakbym został i smucił konia.
  • Odpowiedz
Czy normalny człowiek zmusza się do gry na gitarze i ćwiczy codziennie na siłę? Nie, on po prostu lubi to robić


@kamilek98PL: Mylisz się i nawet nie musze tego wysrywu dalej czytać.

Siedź i śmierdź jak ci sie nic nie chce
  • Odpowiedz