Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 246
Ja #!$%@?, czemu nie mam motywacji do niczego #!$%@?!

Czy normalny człowiek zmusza się do gry na gitarze i ćwiczy codziennie na siłę? Nie, on po prostu lubi to robić

Czy programista zmusza się do programowania na siłę? Nie, on się tym interesuje i dla niego jest to przyjemność i samorozwój

Czy #!$%@? ludzie zmuszają się na siłę do czytania książkę, nie po prostu czytają książkę kiedy chcą.

Czemu mi #!$%@? wszystko tak ciężko przychodzi, całą swoją motywację ciężko mi użyć do posprzątania mieszkania, czegoś czego ludzie robią normalnie bez myślenia a ja się muszę motywować i #!$%@? jakiś szajs żeby nie żyć w syfie

Czemu #!$%@? nie mogę nic zrobić długo terminowo, jakiś temat mnie zainteresuje a następnego dnia rzucam go w #!$%@? bo boje się zagłębiać głębiej.

Audiobook niepokonczone, studia nie zaczęte nawet, podcasty odpalone na pół godziny.

Już nawet nie mam siły na oglądanie Netflix czy granie w gry, jedyny zastrzyk dopaminy dostarcza mi ten #!$%@? serwis i inne fora społecznościowe które jeszcze bardziej mi szkodzą.

Szkoda strzępic ryja, nie warto #!$%@?...

#zalesie #przegryw #depresja #nerwica #przemyslenia #wychodzimyzprzegrywu
kamilek98PL - Ja #!$%@?, czemu nie mam motywacji do niczego #!$%@?!

Czy normalny czł...

źródło: comment_1605526919AOSkvJNZOFnGgqYZ2sxz3F.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamilek98PL: sam od zawsze mam problemy z motywacją, nie mogłem utrzymać zainteresowania żadnym hobby, przez dłużej niż kilka miesięcy i musiałem się 'zmuszać do przyjemnych rzeczy'. Jakoś z 2 lata temu udało mi się to w końcu zmienić i ode mnie dwie rady (sprawdzone u mnie, życzę, żeby pomogły też Tobie):
1. wybrałem zainteresowania kontrastujące z pracą (jeżeli pracujesz fizycznie, pewnie ciężko zmusić się do treningu wieczorem, jeżeli ostro studiujesz
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: nie chcesz tego robić to nie rób. Tylko nie rozmyślaj nad tym. Próbujesz i jednak ci się to nie podoba? To olej to. Tylko nie rozmyślaj nad tym. Żyjesz w sferze swoich myśli. Nie zmieszaj się do niczego. Jak już znajdziesz to co cię interesuje to może wtedy jak już przestaniesz mieć te #!$%@? myśli non stop, może wtedy lekko się czasem zmuś.

Posłuchaj Alana Wattsa
  • Odpowiedz
@bluberr: Nie przejmuj się. To jest jakiś mit, że programiści pracują 8h dziennie i potem jeszcze n godzin poświęcają na programowanie i rozwijanie się. Szuka się w miarę ciekawej pracy, w której będziesz mogła się uczyć nowych rzeczy, ale nie poświęcając na to czas wolny. Jeśli ktoś lubi, i w pracy nie może się doczekać aż się skończy żeby mógł sobie poprogramować -- ok. Zdecydowana większość programistów woli nie siedzieć
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: Ja też tak mam. U mnie to wynika z depresji. Godzę się, że tak jest i zaczynam suplementację wyciągiem z dziurawca i tranem. Z dnia na dzień czuję się lepiej i wraca mi radość do życia. Jak idę do sklepu to kupuję tylko to na co mam ochotę, co też przynosi efekty. No i czasem mam ochotę jakieś durne głupie seriale pooglądać to też oglądam. Jak mózg nakarmi się
  • Odpowiedz
Czy #!$%@? ludzie zmuszają się na siłę do czytania książkę, nie po prostu czytają książkę kiedy chcą.


@kamilek98PL: ja się codziennie rano zmuszam do czytania ~50 stron książki przed pracą. Albo do powtórki fiszek czy zapisania kilku pytań do nauki na certyfikat. Może z 1% przypadków wyglądało tak, że czerpałam z tego taką zwykłą przyjemność - przyjemność jest za to wtedy, jak dogadam się z teściową w innym języku, idę
  • Odpowiedz
Czy programista zmusza się do programowania na siłę? Nie, on się tym interesuje i dla niego jest to przyjemność i samorozwój


@kamilek98PL: xD

Ja widzę po komentarzach, że rozmowa zeszła na poważniejszy tor i
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: Cóż, zmagam się z bardzo podobnymi problemami. Jakiś czas temu dziewczyna podsunęła mi kilka artykułów i relacji dorosłych osób zmagających się z ADHD. Zagłębiając się w temacie, doszliśmy do wniosku, że wiele objawów w mniejszym lub większym stopniu pokrywa się z moimi. Jako dziecko nigdy nie byłem diagnozowany pod kątem ADHD, chociaż jestem przekonany, że przejawiałem jego symptomy. Niestety w latach mojego dzieciństwa, powszechniejszym sposobem wychowywania niegrzecznych dzieci był
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goparys: ,@Pan_Susel: nie wiem czy mam ADHD bo jako dziecko to raczej byłem taki cichy i spokojnym, chociaż teraz ciężko mi się skupić na czymś i mam taki tik że noga mi chodzi cały czas xd
  • Odpowiedz