Wpis z mikrobloga

#akumulator #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #cokupic

Mireczki, polecacie jakis akumulator do Corsy D 2009, 1.2 z fabrycznym LPG? Idzie zima, a pod maską mam jeszcze kilkuletnią włoską baterie (auto sprowadzone dwa lata temu). Ostatnio raz na kilka odpaleń słabiej kręci rozrusznik, więc powoli umiera aku, nie będę bawił się w regenerację.

Parkuje na zewnątrz, wolę zapłacić więcej i mieć pewność że nie będzie "niespodzianki" i auto odpali. Przez panedmie jeżdżę raz na 2-3 dni po mieście.

Jakiś konkretny model/marke polecacie?
  • 13
@SpokojnyPan Akumulator ma już sporo lat, nie chce reanimować szrota który za 2-3 miesiące w najmniej oczekiwanym momencie się zersa.

Kupię porządny i ten w razie potrzeby będę traktował prostownikiem.

@Krasnal_eg @cacyyy: Jakaś podpowiedź jak nie kupić podróbki? Gdzieś słyszałem że te markowe są często podrabiane jeszcze w dystrybucji i sklepy nawet nieświadomie handlują fejkami.
@chomikagresor: Z tych znanych producentów jak Yuasa,Bosch,Varta,Banner czy co tam jeszcze jest to czego nie kupisz będziesz zadowolony.U mnie w 1.6HDi już 3 rok bez problemów działa Volter (Taki no name) ale fakt że samochód bardzo mało jeździ po mieście.