Wpis z mikrobloga

#raty Chciałbym kupić konsole na raty. I teraz mam pytanie:
- Lepiej stacjonarnie czy internet i czym to się różni poza sposobem ( jakieś haki jak bierze się przez internet, kradną dane czy coś?)
- Dostanę te raty mimo iż zarabiam minimalna ale mam umowę na czas nieokreślony?( Chciałbym na rok i wtedy płaciłbym te 211zl miesięcznie, mam kasę na całą konsole ale nie chciałbym wydawać takiej sumy na raz)
Jak to wygląda, potem kurier przyjeżdża i mu podpisuje papiery?
Pierwszy raz biorę coś na raty a chciałbym zbudować sobie historię kredytową bo do tej pory brałem jedynie kredyt 2k który spaliłem w 2 miesiące
#finanse #bank
  • 11
@susuke15: Przez internet jest o tyle spoko, że nie wciskają Ci żadnych ubezpieczeń i innych pierdół.
Czy dostaniesz? Zależy w jakim banku te raty mają być, alior daje od strzała każdemu a taki santander to ma jakieś niebotyczne wymagania (kiedyś mając 4 netto dostałem odmowę XD).
@susuke15: od sklepu alior spoko z Santanderem tez nie miałem problemów ale jeśli pierwszy raz bedziesz brał coś na raty to przygotuj się ze mogą spytać cię o zarobki umowę od kiedy do kiedy ogólna procedura
@susuke15: przy ofertach w sklepach są informacje jaki bank udziela kredytu. W euro chyba dalej alior, mm - santander, na allegro można wybrać z kilku opcji. No i wszystko załatwia się przez internet/telefon - wypełniasz formularz, czekasz chwile na decyzje,dostajesz papiery na mejla i finito
@Bobertos generalnie jest coś takiego jak historia kredytowa? W sensie czym więcej bierzesz tym większa szansa że bank udzieli tobie kiedyś kredytu czy to nie ma znaczenia?
@susuke15: no niby sprawdzają Cię w biku jaką masz historie kredytową i czy nie masz jakichś zaległych do spłaty ale przy takich małych kwotach to raczej nie ma większego znaczenia.