Wpis z mikrobloga

Zawsze mam wielkiego mindfucka jak widzę tego typu zjawiska. Czyli dziewczynki około 20- czy 25-letnie, które zabiegając o poparcie konfederackich spermiarzy starają się stosować tak mocną antykobiecą retorykę, jak się tylko da. Chyba że serio uwierzyły w słowa Korwina i innych konfederackich dzbanów i „znają swoje miejsce w szeregu”.

No bo #!$%@?, co to znaczy „antyfeministka”? Jak ktokolwiek, kto nie jest psychicznie chory może być temu przeciw? Chyba że chodzi o jakieś skrajne odłamy, ale prawie wszystko co jest skrajne, to złe. W każdym razie niesamowite dzbaństwo...

Albo te kobiety Konfederatki (+ skrajny PiS), które atakowały protestujące kobiety. No to jest też coś, czego nigdy nie zrozumiem. Przecież same nie muszą dokonywać aborcji, więc po co kogokolwiek w taki sposób brutalnie zmuszać? Już pomijam aspekty racjonalne, takie jak zagranica i to, że i tak większości kobiet (poza najbiedniejszymi) to nie dotknie.

Nie wiem, dla mnie te kobiety głosujące na Konfederację czy PiS mają coś nie tak z głową. A jak jest kobieta świadomie głosująca na Konfederację, znając ich program i wypowiedzi polityków, to prawdopodobieństwo na to, że ma nierówno pod sufitem to 99,9%.

#konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #aborcja #protest #feminizm #polityka
r.....6 - Zawsze mam wielkiego mindfucka jak widzę tego typu zjawiska. Czyli dziewczy...

źródło: comment_1605342561ZuKCi7NDnoMgUewv6e21ry.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
W tych dwóch ostatnich sprawach to kwestia biologiczna.


@rorf46: aha, czyli kwestia biologiczna może wpływać na to, że kobiety mogą pracować lżej, ale już nie może wpływać na to, że mężczyźni mogą zarabiać więcej? Bardzo nierówne traktowanie moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@Molu2008: tylko powtarzam, tutaj chodzi o jakieś oczywiste kwestie, typu: wyższe zarobki mężczyzn na tych samych stanowiskach.

@Dacir: Bo to byłoby jeszcze bardziej #!$%@?. My z tym wiekiem emerytalnym, który jest teraz zmierzamy prosto w przepaść. Jedyną drogą było podniesienie (albo jakaś głęboka reforma, choć nie wiem jaka). Z tego co widziałem, to w praktycznie wszystkich krajach UE jest co najmniej 67 lat. Jedynym krajem, który ma tak
  • Odpowiedz
aha, czyli kwestia biologiczna może wpływać na to, że kobiety mogą pracować lżej, ale już nie może wpływać na to, że mężczyźni mogą zarabiać więcej? Bardzo nierówne traktowanie moim zdaniem.


@fegwegw: to chyba oczywiste, że kobieta powinna dźwigać mniej w przypadku prac fizycznych? Czy to dla ciebie jednak nie jest takie oczywiste?
  • Odpowiedz
to chyba oczywiste, że kobieta powinna dźwigać mniej w przypadku prac fizycznych? Czy to dla ciebie jednak nie jest takie oczywiste?


@rorf46: zgadzam się - dźwiga mniej, pracuje lżej, zarabia mniej.

Ja po prostu nie rozumiem tej metryki: 'zarobki na tym samym stanowisku'. Stanowisko jest tylko JEDNĄ składową zarobków.
  • Odpowiedz
@rorf46: Socjalizm jako ideologiczna doktryna i nacjonalizm to skrajności które wybierają ludzie słabi, zagubieni w życiu bądź zwyczajnie głupi. Komunizm to utopijna ideologia nie mająca nic wspólnego z wolnością jakąkolwiek. Karol Marks był tylko teoretykiem. Większość ludzi nie rozróżnia podstawowych pojęć. Nacjonalizm to też nie jest patriotyzm, to zwykłe błędne poczucie o nieomylności własnego narodu. Nikt kto do czegoś doszedł nie wypiera się własnych błędów. Młody chłopaczek jeszcze jesteś. może
  • Odpowiedz
@RaiderSPURS: wszędzie się zabijają częściej od kobiet. akurat Polska jest krajem konserwatywnym. tak samo jak większość krajów gdzie ten wskaźnik jest wysoki.

akurat to lewicowi sugerują leczenie się a konserwatywni stygmatyzują 'słabość' i zaburzenia psychiczne.
  • Odpowiedz
czemu kobieta 70kg ma dźwigać mniej od mezczyzny 50kg?


@RaiderSPURS: waga nie determinuje siły. Pomijam ten aspekt.

ale ty piszesz tylko o pracach fizycznych... niewiele kobiet w ten sposób pracuje i nie jest to kluczowy problem...


@rorf46: piszę ogólnie. Wiek emerytalny i urlopy wychowawcze aplikują się nie tylko do prac fizycznych.
  • Odpowiedz
@rorf46: No tak. My sie zawsze musimy porownywac do krajow zachodniej UE. Do panstw, ktore sa od nas kilkakrotnie bogatsze i maja silne gospodarki.

Obecnie ZUS na wyplaty emerytur przeznacza jakies 180 mld PLN. Wplywa 130-140 mld, wiec 40-50 mld dokladamy z podatkow.
Bez glebokiej reformy systemu emerytalnego mozemy sobie tak podnosic wiek emerytalny i podatki w nieskonczonosc. Juz dzis pracownik na etacie w I progu podatkowym oddaje panstwu 40%
  • Odpowiedz