Wpis z mikrobloga

Konic sprawy to dopiero będzie jak Arek dostanie nowa konsolę i Microsoft przeprowadzi ekspertyzę, co dokładniej uległo uszkodzeniu w konsoli. Jeśli nie zamiotą sprawy pod dywan, ukrywając prawdziwą przyczynę awarii. Moim zdaniem, gdy sprawa się nagłośniła powinien przed wysłaniem konsoli do Microsoftu oddać ją na ekspertyzę do niezależnego prywatnego serwisu. Sami widzicie, producenci produkują hurtowo na ilość, a nie jakość. Czy konsole po wyprodukowaniu przechodzą dokładniejszą kontrolę jakości? Wątpię. Może kilka losowych sztuk z jednego dnia. XXI wiek... to w głowie nie mieści, żeby w miarę szybko wymienić wadliwą konsole na nową trzeba było pisać na twiterze czyli bezpośrednio do producenta, bo po zgłoszeniu usterki do sklepu Arek był by co najmniej miesiąc bez konsoli jeśli sklep lub producent zgodził by się na wymianę wadliwej konsoli na nową. Zbyt dużo przypadków opisywali ludzie w internecie, gdy sklep odmawiał naprawy gwarancyjnej lub wymiany na inny sprawny egzemplarz. Zwalając winę na użytkownika, np. nieprawidłowa eksploatacja, jakaś mała ryska lub wgniecenie na obudowie itp. Obudowa konsol jest wykonana z tworzywa sztucznego, które będzie się rysowało, czy ktoś chce czy nie. np. podczas czyszczenia.
Poczytajcie jak skończyły pierwsze egzemplarze konsol np. playstation 4 w wersji fat sprzedanych w okolicy premiery czyli: 7 lat temu. Duża część uległa awarii. Późniejsze wersje np. Ps4 Pro miały problem z piszącymi cewkami. W ten sposób producenci w xxi wieku podrukują sprzęt elektronicy. Pierwsi użytkownicy robią za beta testerów. Producent zauważa błędy projektowe i wypuszcza poprawioną wersję po 1 lub 2 latach. Kupiłeś konsole w której po czasie użytkownicy zauważyli / zgłaszali na forach irytujące błędy ? Sprzedaj i kup nowszą ... Bo gwarancji nie wymienią ci za darmo na poprawioną wersję rewizję konsoli.
#xbox #xboxseriesx #microsoft #konsole #technologia #klawiter
  • 9
@Pawci0o ja myślę że to śmierdzi kitem, gość może zrobił sobie filmik dla jaj, poszło viral I nie dało się odkręcić burzy, może teraz nie śpi po nocy bo Microsoft może mu sprawę wytoczy o takie zniesławienie ich produktu. Jak wyjdzie w ekspertyzie że to kit był... Poza tym dziwne że jak coś mu się paliło to nie gasił tego tylko nagrywał... Mnie by coś takiego się stało to bym to zgłosił
@Pan_Orama: Jeśli to by był pojedynczy przypadek, w internecie można przeczytać o innych tego typu incydentach. Czy to jest fake news nie wiem.
Znając producentów to jest bardzo prawdopodobne, że Arkowi trafiła się Trefna wadliwa sztuka.
Poczytajcie o problemach z okolic premiery Xbox one oraz playstation 4 z 2013 roku.
Sam doświadczyłem problemów z laptopem za ponad 5 tysięcy zł z intelem i7 oraz gtxem, który uległ niespodziewanej awarii po 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pawci0o:

to w głowie nie mieści, żeby w miarę szybko wymienić wadliwą konsole na nową trzeba było pisać na twiterze czyli bezpośrednio do producenta, bo po zgłoszeniu usterki do sklepu Arek był by co najmniej miesiąc bez konsoli


To akurat jest bzdura.
W przypadku Microsoftu mija mniej więcej 8-10 dni od odesłania niesprawnego sprzętu do otrzymania zupełnie nowego. Bez konieczności jakiegokolwiek wychodzenia z domu.

Arek po prostu nie skorzystał jak każdy
@Pawci0o z tego co widzę po komentarzach w internecie to jest tak potężne wyparcie tej sytuacji przez użytkowników, że szok. Najpotężniejszą konsola uległa awarii?! fake and gay. Wybuch kondensatora da dokładnie taki efekt jak na filmie, może to tylko jednorazowa awaria, może jakiś większy problem, ciężko stwierdzić.
@Pawci0o: co ty #!$%@?, jaki miesiac. Masz 14 dni na zwrot produktu w sklepie, to raz. Po drugie na stronie MS możesz zgłosic usterkę, wybierasz z czym jest problem, na maila dostajesz etykiete i nadajesz w punkcie ups. Jak wiekszosc z was to debile i załatwiacie GWARANCJE przez sklep, to wasza wina, ze ciagnie sie to miesiace.
@Beeercik: mój Series X po kilku godzin przestał działać. Konsole muszę wysłać w punkcie UPS 20km od mojego miejsca zamieszkania i dostałem informację, że na nową będę musiał czekać przynajmniej 14 dni.
@Griffith: Przecież jest słaba dostępność konsol. Nowa dostawa spodziewana jest na połowę grudnia lub dopiero po nowym roku. Gracze powykupowali np. w zamówieniach przed premierowych, lub zaraz po premierze. Gdyby odesłał do sklepu, to by trochę poczekał na wymianę lub naprawę. Co najmniej 2 tygodnie, lub do świeżej dostawy konsol. Widocznie nic w ostatnim czasie nie miałeś okazji reklamować w dużych sieciówkach typu. x-kom, euro agd rtv, media expert, media markt.
@Griffith: Pierwszy z brzegu przykład:
Ten produkt jest dostępny na zamówienie lub nie mamy go teraz w naszym magazynie. Kiedy złożysz zamówienie skontaktujemy się z Tobą i podamy przewidywany termin dostawy. źródło

Xbox Series X. Są problemy z dostępnością w dniu permiery

Konsola Xbox Series X i S miał polską premierę 10 listopada 2020. W sklepach powinien być dostępny od rana, są jednak z tym problemy.

Xbox Series X oraz Xbox