Wpis z mikrobloga

Jakie napięcie na akumulatorze jest wystarczające aby motocykl zapalił. Pytam w kontekście zimowania. Stoi już nieużywany od jakiegoś czasu, sprawdzam co jakiś czas napięcie i doładowuje akumulator. Od jakiego napięcia już powinienem doładowywać. #motocykle #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ethics:
Samo napięcie może nie pokazać wszystkiego. Jak akku jest zużyte to może trzymać napięcie spoczynkowe, ale pod obciążeniem się wykładać. Ja tak miałem. Jak będziesz go regularnie doładowywał przez zimę to nic mu nie powinno być.
  • Odpowiedz
@ethics: ciężko odpowiedzieć. Możesz doładować raz na miesiąc bez patrzenia na napięcie. Ja ustawiłem sobie za granicę 12.8V, ale w praktyce po prostu ładuje akumulator raz albo dwa razy podczas zimowania. Działa już pięć lat i myślę, że drugie tyle przed nim.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ethics: ale to masz wyjęty akumulator i go doladowujesz bo Ci spada napięcie? Ja po prostu wyjmuje akumulator, zimuje w pokoju, po 5miesiacach wkładam do motocykla i jadę. Jeśli ci się akumulator bez obciążenia rozładowuje to chyba do wymiany jest.
  • Odpowiedz