Wpis z mikrobloga

#motocykle Hej Motomireczki, ogólnie w kwietniu kupiłem sobie nowe moto (rocznik 2020) i narobiłem na nim ~7k km. Starsi koledzy mówią, żeby zmieniać płyny przed zimowaniem, jednocześnie po 10k km powinienem zrobić przegląd, czy można ten przegląd zrobić teraz i zmienić płyny, czy po 10k i tak będę musiał? I ile może kosztować takie przygotowanie na zimę w salonie (oni robią coś takiego w ogóle?) W sumie to trochę się nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Hirvio44: ja zmieniam płyny po zimie. Jedyna rzecz jaka robie przed zimowaniem to na full benzyny i pompowanie opon. Płyn hamulcowy jest higroskopijny więc wg mnie lepiej używać świeży niż pozwolić my stać przez parę miesięcy (i tak nie zmienia się go co roku). Olej tak samo. Przecież i tak zlewasz stary więc lepiej jak postoi i mu się coś stanie i zlejesz niż zalejesz nowy a potem na takim odstanym
@Hirvio44: co do oleju są dwie szkoły, obie są zgodne w jednym - zmieniać olej.
Jeśli jeszcze planujesz pojeździć trochę w tym miesiącu, a w serwisówce masz info, że możesz jeszcze polatać do x tysięcy, to już od Ciebie zależy czy zmienisz jutro razem z filtrem, za miesiąc czy wiosną. Co do chłodniczego i hamulcowego, nic się nie stanie jeśli zmienisz je nawet w środku lata.

Poza tym po prostu sobie
@Hamza: O dzięki. Moto umyte i zabezpieczone. Na zimę postawię go jeszcze na równo na podstawce chyba i w takim razie zmienię wszystko po zimie. W sumie pierwszy przegląd z wymianą oleju miałem po 1k km więc to chyba bez sensu. Bateryjki nie będę wyciągał, bo nie chce mi się za bardzo, a jest nowe przecież.
@Hirvio44: Ja slyszalem ze ten olej na ktorym jezdziles jest juz zasyfiony i niezdrowy dla silnika. Dlatego lepiej zmienic przed zima.

Moze zlej stary olej i nalej nowy? Odpal na chwile niech sie nowy olej rozejdzie po silniku. To nie jest duzo roboty.
Na serwisie pozniej zmiena znowu olej razem z filtrem, w przszlym sezonie.

Nie wiem jak to do konca jest z tym starym olejem. Ja akurat teraz musialem drugi
@Hirvio44: Starszym kolegom powiedz żeby odkręcili se koło i je..li nim w czoło :-)
#!$%@? to wszystko, odstaw moto zatankowane i napompowane, akumulator pod ładowarkę w trybie "zimowym" obecnie chyba wszystkie taki mają, pokrowiec i do wiosny.
Tak możesz się przejechać w międzyczasie, możesz nawet tylko odpalić moto, byle do drugiego włączenia wentylatora chłodnicy.
Zastrzeżenie "co roku" wynika z bezpieczności serwisowej producenta oraz faktu że nie ma on pojęcia w jakich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hirvio44: odpada ten dylemat jeśli nie kończysz sezonu. Zaraz motomikołaje, potem noworoczna przejażdżka, że dwa razy w teren jak zamarznie i już koniec lutego ¯\_(ツ)_/¯