Wpis z mikrobloga

Wiecie Mirki co jest najgorsze? Że zawsze sprzątałam kuchnię tą wodą z octem i olejkiem pomarańczowym, ale jakiś czas temu przestałam i przeszłam na chemię sklepową, bo niebieski zawsze narzekał na zapach octu (,)
@Idesiku_Nago: ziomek, wszystko do #!$%@?, ze dwa tygodnie przeszedłem to samo. Mąki itd do kosza i elo
Ja zrobiłem tak, że prawie wszystkie sypkie pierdoły a nawet makarony do śmieci, a to co się ostało do samli ze szczelnym zamknięciem i tam sobie siedzą, jeśli były i w tym mole to będę widział. Szafki mają kwarantannę, były myte wodą z octem + kupiłem w auchan takie lepy na mole co sie
@Idesiku_Nago:
https://www.researchgate.net/publication/319125822_Efficacy_of_essential_oils_to_control_the_Indian_meal_moth_Plodia_interpunctella_Hubner_Lepidoptera_Pyralidae

The toxicity order was palmarosa > geranium > peppermint > lavender > bergamot > eucalyptus. In fumigant toxicity assay, the greatest effect was found with the EO from eucalyptus with a KT50 value of 8.34 min. The toxicity order was eucalyptus > peppermint > geranium = lavender > bergamot > palmarosa.


Więc masz tu wymienione zapachy które są toksyczne dla moli spożywczych.
@Idesiku_Nago przyklej pułapki nie tylko w szafkach ale wysoko na meblach połóż i jak możesz to pod meblami. Sprawdź też sprzęty typy tostery, gofrownice i inne takie bo ja znalazłam jaja nawet tam. Oprócz tego wywaliłam bez żalu całe żarcie i zagazowałam szafki środkiem w sprayu.
@Idesiku_Nago: te #!$%@? się wszędzie chowają, teściowa też to miała, po wyrzuceniu absolutnie wszystkiego dalej wychodziły i okazało się, że się zadomowiły w jakiejś starej przyprawie w puszce po kawie
rozlazły się po całej kuchni, mąki, ryże, przyprawy wszystko do kosza,

a jak już wszystko wyrzucisz i umyjesz to i tak jeszcze będą przez dwa tygodnie wychodzić.
mol spożywczy