Wpis z mikrobloga

W sobotę zaliczyłem solidną glebę na #rower i przywaliłem żebrami o korzeń. Bolało jak diabli ale jakoś przetrwałem na katonalu aż do wczoraj gdy odruchowo porządnie kaszlnąłem. Nagle poczułem jakby mi się coś zerwało i napierd... mnie niesamowicie. Spać nie mogę bo z boku na bok nie da się przewrócić, z trudem podnoszę rękę w górę, nawet jazda samochodem po polskich drogach boli. Są jakieś sposoby na tego typu urazy ??
#medycyna #lekarz
  • 56
  • Odpowiedz
@felixos: Kiedyś się tak #!$%@?łem na desce, po tygodniu już zapłakany z bólu do szpitala w nocy- dwa żebra pękniete, w tym jedno zahaczało o nerw. Radzę do lekarza bo jak coś się ukruszy po tobie w dobie pandemii. Bandaż elastyczny odradzam to nic nie da.
  • Odpowiedz
@pawlos10rs: Dzwoniłem do rodzinnego, poleciła mi udać się do chirurga i rtg ale powiedziała że jak kolwiek by nie było w gips mi żebra nie wsadzą xD poprostu muszę to przeczekać bo nie ma innego sposoby leczenia.
  • Odpowiedz
@felixos: Jak możesz oddychać to przeżyjesz. Po zaliczeniu tygryska przy trzydziestu na godzinę na kółku, pękło mi żebro. Raz się położyłem w zbyt miękkim łóżku i miałem szczęście, że różowy mnie usłyszał, bo bym się udusił jak przewrócona krowa. Ani się ruszyć, bo rwie jak szalone, ani nabrać powietrza, bo rwie jak szalone.
  • Odpowiedz
@felixos: Nie masz innego w okolicy? W sumie tez pamietam ze znajoma chirurg zderzyła się z drugim rowerzysta, spoko, spoko szybko wsiadła na rower i pojechała dalej. Wytrzymała 3 dni na lekach dożylnie w domu/pracy. No aż w końcu na dyżurze ktoś jej usg zrobił - krwiak dookoła śledziony XD
  • Odpowiedz
@BrakNazwyUzytkownika: No nie mam innego w okolicy, wszystkie Covidowe. Śmieszne jest to że z dnia na dzień było coraz lepiej, do momentu porządnego kaszlnięcia. Zobacze co będzie w weekend, jeśli nie będzie lepiej to w poniedziałek udam się na SOR. Póki co jadę bez środków przeciwbólowych, to chyba też dobry znak. Ale dzięki za radę i przestrogę. A mogę owinąć się bandażem elastycznym ?? czy to nie wskazane ??
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@felixos: pewnie pekniete żebro. Ja tak obojczyk rozwaliłem ale że trafiłem na lekarza idiotę to z RTGa wyczytał, że mam naciągnięty mięsień no i laziłem do roboty 2 tyg na prochach, rozciągałem ten miesień codziennie i robiłem gorace prysznice. Aż poszedłem na wizytę kontrolną, gdzie mi inny lekarz powiedział, że mam pęknięty obojczyk i jakie rozciąganie, jakie cieple kąpiele!! W temblak i czekać aż się zrośnie. Dzięki Bogu linia złamania była
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@felixos: na sor bez sensu bo nie jest to stan zagrożenia życia i będziesz czekał 8 godzin zanim ktoś cię zbada. Owijanie bandażem rutynowo niewskazane bo zmniejsza ruchomość klatki piersiowej i utrudnia oddychanie. Ale na pewno dobrze żeby to zobaczył lekarz i sprawdził czy nie doszło do jakichś poważniejszych uszkodzeń. No i lekarz może przypisać silniejsze środki przeciwbólowe żebyś się nie męczył i mógł normalnie funkcjonować. Weź od rodzinnego skierowanie do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@felixos: NFZ zrobił jedną przydatną stronę i tak zajebiście ją promują, że praktycznie nikt nie wie o jej istnieniu xDDD
  • Odpowiedz