Wpis z mikrobloga

W ogóle poczytaj sobie o procesie inkwizycyjnym, okazuje się, że inkwizycja była najbardziej obiektywnie nastawioną organizacją wtedy, oni wręcz robili co się da, żeby oskarżonego delikwenta uniewinnić.


@budus2: coooooo XDDDD skąd to sobie wymyśliłeś, polecam poczytać jakikolwiek podstawowy podręcznik do historii prawa, żeby się przekonać jak "obiektywny" był proces inkwizycyjny. Może być na przykład podręcznik Krasińskiego i spółki albo Sójki-Zielińskiej. Znam kilka osób zajmujących się zawodowo historią prawa i czegoś takiego
  • Odpowiedz
W ogóle poczytaj sobie o procesie inkwizycyjnym, okazuje się, że inkwizycja była najbardziej obiektywnie nastawioną organizacją wtedy, oni wręcz robili co się da, żeby oskarżonego delikwenta uniewinnić.


@budus2: włącznie z torturami by umożliwić oskarżonemu upewnienie się, że jest niewinny
  • Odpowiedz
@kaszkada: napisał "wtedy". Podaj zatem przykład średniowiecznego sądu, który był bliższy dzisiejszym realiom niż ten inkwizycyjny. Żeby nie było, jestem ateistą ze skłonnościami do pogaństwa. Chodzi o fakty.
  • Odpowiedz
@Luks_x: W skrócie chodzi o to, że palenie na stosie skojarzono z KK, a dużo więcej palili protestanci xd. Pod tym względem Polski KK był dużo lepszy niż prostanci czy Kościół na zachodzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
W ogóle poczytaj sobie o procesie inkwizycyjnym, okazuje się, że inkwizycja była najbardziej obiektywnie nastawioną organizacją wtedy, oni wręcz robili co się da, żeby oskarżonego delikwenta uniewinnić.


@budus2: coooooo XDDDD skąd to sobie wymyśliłeś, polecam poczytać jakikolwiek podstawowy podręcznik do historii prawa, żeby się przekonać jak "obiektywny" był proces inkwizycyjny. Może być na przykład podręcznik Krasińskiego i spółki albo Sójki-Zielińskiej. Znam kilka osób zajmujących się zawodowo historią prawa i czegoś takiego
  • Odpowiedz
@Luks_x: ogolnie do tej pory nie wiele sie zmieniło. Zobacz na prawacką szurie, oni mają w dupie nauki kościoła, nawet jak sam papież powie żeby sie szanować i nie stosować przemocy, to prawactwo i tak wie lepiej "na chłopski rozum".
  • Odpowiedz
@Luks_x: Były przypadki, że robili to jezuici (również na ziemiach polskich) i później niż w średniowieczu, inkwyzycja ta znana nam (dominikanie) stwierdziła, że czary to urojenie psychiczne. Generalnie palenie czarownic to wynalazek rewolucji protestanckiej, gdy takie rzeczy robiono masowo i to z nią kojarzone są polowania na czarownice.
  • Odpowiedz
na tamte czasy inkwizycja akurat nie była taka zła. Alternatywą było sądzenie przez lokalnego możnowładcę, gdzie nie było żadnych standardów.


@szasznik: Nie wiem, ale to trochę pasuje mi do np Polski i jakby przyjechali do nas amerykanie, czy z Brukseli i oskarżali, wydobywali informacje i skazywali. Rozumiem, że nasi władcy czy lokalni możnowładcy nie byliby lepsi, ale to kwestia tego, że kościół sobie tak przejmował rolę państwa. Już nie będę się
  • Odpowiedz
@illa_a widziałem kiedyś w jednym filmie jak taki starszy koleś to robił i taka dziewczynka się przestraszyła, a na drugi dzień w szkole takich dwóch bliźniaków z klasy już to umieli, a mi to nigdy nie wychodziło.
  • Odpowiedz