Wpis z mikrobloga

@Luks_x: No tak szczerze mówiąc, to Kościół jedynie skazywał na śmierć, natomiast wykonanie wyroku leżało już w gestii organów władzy świeckiej.( ͡° ͜ʖ ͡°)
I wiedźmy częściej były topione, niż palone żywcem, palenie żywcem najczęściej spotykało heretyków.
  • Odpowiedz
@Mr_Hand_of_Fate: Acha. Wiedziałem tylko, że ilości podawane mogłby nie być prawdziwe, ale nikt nie kwestionował samego faktu. I zastanawiam się czy kościół faktycznie nic nie wykonywał. Musiałbym poczytac, ale mi się nie chce :)
  • Odpowiedz
@Luks_x: Tutaj trzeba faktycznie przyznać, że do oskarżeń o czary władze kościelne podchodziły znacznie bardziej sceptycznie, niż np. protestanci. Stanowisko Kościoła było niejednoznaczne, kilku papieży wyraźnie zaznaczało, że czary nie istnieją, zaś ktoś, kto inną osobę oskarża o czarnoksięstwo, jest heretykiem.
Z drugiej natomiast strony, np. Tomasz z Akwinu pisał o niebezpieczeństwach związanych z magią, sprowadzaniu katastrof naturalnych na plony, plagi itd. A Innocenty VIII wprost wzywał do walki z czarnoksięstwem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@piotrek8390:

Ilosc osob spalonych przez inkwizycje w calej historii europy to poniżej 4k, na dodatek w zachodniej europie, a nie Polsce.


MOJA RELIGIA JEST DOBRA I NIEWINNA ROZUMIESZ?? SPALILI RAPTEM 4K LUDZI I TO NIE W POLSCE!!!!1

xDDDDDD
  • Odpowiedz
@Wciongbankowy: cherry picking. Piję do tego, że inkwizycja nie miała na celu żadnej walki z kobietami, co popkultura z zachodu wbiła wam do główek. Przygniatająca większość skazanych to mężczyźni. No ale pewnie nie wszyscy się identyfikowali jako mężczyźni xd
  • Odpowiedz