Wpis z mikrobloga

Gdy umierał papież miałem kilka lat, w domu mieliśmy tylko jeden telewizor i kablówkę na której oglądałem kreskówki i pamiętam, że zawsze w południe leciały odcinki Sonica lub Mega Mana i zawsze rodzice przełączali kanał na transmisję z papieżem, który ledwo co mówił a ludzie wiwatowali. Zawsze mnie to wkurzało, bo nic z tego nie rozumiałem a rodzice zmuszali mnie bym to oglądał, przez co nie mogłem oglądać moich ulubionych kreskówek. Gdy umarł mama płakała, po czym od razu zabrali mnie pod pomnik papieża pod kościołem zapalić znicz. Gdy doszliśmy pod pomnik, masa ludzi do okoła pomnika byla zasmucona, wszyscy byli wręcz załamani tym co się stało. Wszyscy poza mną, bo ja się cieszyłem, że umarł bo w końcu mogłem normalnie oglądać kreskówki, jako jedyny chyba wracałem wtedy uśmiechnięty do domu.


#heheszki #bekazkatoli #2137 #wykopobrazapapieza #historiazzyciawzieta
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sandrinia: Haha, miałem pisać to samo, patrzę... a tu co drugi Mirek ma to samo wspomnienie ;D Przerwali Kryminalnych! Pamiętam to jak dziś! I ten napis na cały ekran, czarne tło, białe litery i coś w stylu "Informujemy, iż o godzinie 21:37 zmarł Jan Paweł II".
  • Odpowiedz
@Chlebek_Pyszny: podobnie jak wielu tutaj, też oglądałem Kryminalnych i pamiętam, że jak potem po latach przypadkiem wpadłem na ten sam odcinek koło tej samej minuty, to bylo to TAKIE DZIWNE uczucie, a potem skumałem, że "to ten przerwany planszą z JP2".

A w szkole mieliśmy minutę ciszy, wicedyrektorka podeszła do mikrofonu RADIOLI XDDDD, który był w takim małym pomieszczeniu za salą od chemii gdzie byliśmy no i zaczęła, że "blabla
  • Odpowiedz
@Chlebek_Pyszny: Ja w wieku 6-9lat dostawalam 1zl i szlam na msze. sama, dawno temu to bylo , dzieci same chodziły. Przez te wszystkje lata zamiast do koscioła chodzilam do kina na bajki, w tym samym czasie były. Kosciola balam sie od zawsze.
  • Odpowiedz
@Chlebek_Pyszny pamiętam, że przez to był wolny piątek, dacie wiarę? Normalnie zamykali szkołę przy -40, a tutaj pyk! Babcia kazała mi na siłę oglądać pogrzeb, argumentowała to tak: 'patrz uważnie, bo jeszcze ci te poyeby kartkówkę z tego zrobią'
W sumie jak teraz na to patrzę, to miała trochę racji.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja pamiętam wieczór kiedy, wracałem z kumplem z pod chaty jego ex i poruszylismy temat Papieża Jana Pawła II. Kumpel mówił, o tym tak :"Zobaczysz za dzień lub dwa okaże się że cudownie "ozdrowiał" bo ludzie się modlili" jednak po powrocie do domu, dowiedziałem się że zmarł.
  • Odpowiedz
@Chlebek_Pyszny: ja w tym czasie się z braćmi poduszkami napierdałem. Pamiętam, ze starzy nas zawołali, ze Bestia z Wadowic nie żyje i kazali oglądać transmisję w Watykanu. Potem chodziłem na czuwanie przez tydzień, żeby się z kumplami spotkać i próbować pierwszego piwa z tej okazji
  • Odpowiedz
@xTortox a nie niebieskie? tak mi się coś kojarzy, że było niebieskie tło, białe napisy w stylu "PAPIEŻ JAN PAWEŁ DRUGI NIE ŻYJE" i po prawej stronie duże zdjęcie Wojtyły
  • Odpowiedz
@Chlebek_Pyszny: ja pamiętam dokładnie te "pojednania" kiboli xd. Jak to teraz nagle wszystko się zmieni i będzie pięknie i ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) adekwatna sytuacja w 2010' po Smoleńsku. Żałoba narodowa, deklaracje miłości i pojednania xdxd juz w tedy w to nie wierzyłem, teraz rechotałbym ze śmiechu z tego cyrku. Człowiek na szczęście z wiekiem coraz mniej naiwny i łudzący się.
  • Odpowiedz