Wpis z mikrobloga

Zdążyłem zrobić kopię xD

Już nie mogę patrzeć na te wszystkie posty związane z piekłem mężczyzn. Wielkie oburzenie, bo basen jest otwarty w konkretny dzień tylko dla kobiet. Większość udogodnień dla kobiet są tak naprawdę pierdołami, które nie mają wpływu na moje życie. A wiecie co ma wpływ na życie? To, że byłyśmy traktowe jak gorszy gatunek przez tak długi czas w historii. Tak naprawdę od niedawna jesteśmy na równi, a jeszcze Wasze prababcie mogły być traktowane jak gówno i nikt z tym nic nie robił. Nie mówię, że teraz powinno wszystko być na korzyść kobiet, bo wtedy przypomina to rasizm w stanach. Osoby czarnoskóre przez historie uważają, że należą im się zasiłki i lepsze traktowanie. Mi nie o to chodzi, zupełnie nie rozumiem czemu niebieskiepaski mają pretensje o tak błache przywileje, chociaż i tak bym tego przywilejami nie nazwała. Kobiety potrafią się solidaryzować i walczyć o swoje, może Wy też powinniście w niektórych kwestiach? Poniżej jeszcze chciałabym naprostować kilka argumentów pokazujących tą straszną dyskryminacje mężczyzn. Uważam, że kilka punktów ma sens i jak najbardziej należałoby wprowadzić zmiany, ale przy większości są to argumenty z dupy, które nawet nie mają miejsca w rzeczywistym świecie.
1. Wiek emerytalny 65, kobiety 60. Wiąże się to z opieką nad rodzicami, menopauzą i tym, że kobiety przez to mają niższą emeryturę, więc to bardziej podchodzi pod inny układ niż pod jakąś dyskryminacje. Ja uważam, że każdy powinien mieć wybór, jeśli chodzi o wiek, w którym chce pójść na emeryturę, bo wysokość emerytury i tak zależy od przepracowanych lat
2. Dni otwarte np. basen tylko dla kobiet. Wiele kobiet było molestowanych w przeszłości i pewnie więcej niż byście przypuszczali. Niektóre sobie z tym radzą inne wciąż mają problem z chodzeniem w stroju kąpielowym wśród mężczyzn, według mnie jest to fajna inicjatywa, dającym możliwość kobietom po przejściach.
3. Stypendia, szkolenia, dotacje tylko dla kobiet
Są też programy ogólne, a te skierowane dla kobiet mają wyrównać szanse na rynku. Z tego co widziałam to głównie są z zakresu programowania, które jest najczęściej gorzej przyswajane przez kobiety.
4. Rozwód. To zależy od sytuacji, jednak najczęściej jest to 50/50, co w tym złego? Są materialistki, które wychodzą za mąż tylko dla pieniędzy, a później facet się dziwi, że stracił połowę majątku po roku, a mógł po prostu nie myśleć fiutem ¯_(ツ)_/¯
5. Opieka nad dziećmi. W tym przypadku rzeczywiście widać dyskryminacje, ale z drugiej strony to kobieta zawsze była i będzie bardziej połączona z dzieckiem, jednak uważam, że jeżeli mężczyzna chce to powinien mieć możliwość równego spędzania czasu z dzieckiem. Są sytuacje, że kobieta jest suką i robi wszystko, żeby utrudniać widzenia dziecka, zdaję sobie sprawę z tego, że załatwienie tego w sądzie jest czasochłonne, ale wszystko da się załatwić
6. Większa tolerancja na przemoc ze strony kobiet. Nie rozumiem o co chodzi w tym punkcie, społeczeństwo i Państwo nie toleruje przemocy, niezależnie od płci
7. Temat tabu... kobieca pedofilia. Powinniśmy z nią walczyć, niezależnie od tego kto jest oprawcą
8. Kodeks pracy np. kobieta może dźwigać mniej, ale zarabia tak samo. W pracy fizycznej widać dysproporcje, ale naprawdę macie pretensje do kobiet o to, że nie mają tyle siły co Wy, a zarabia tyle samo? Przecież to jest chore. Jest to i wyłącznie wina pracodawcy, bo powinien dać kobiecie pracę, w której będzie najbardziej efektywna.
9. Równouprawnienie, czyli chce równości, ale ponadto chce być wyjątkowo traktowana. Większość kobiet chcę równości, a nie wyjątkowego traktowania, chyba że przez wyjątkowe traktowanie masz na myśli otwieranie drzwi albo robienie herbaty w podczas menstruacji.
10. Urlop Macierzyński (do niedawna, bo chyba się zmieniło). To kobieta jest w połogu i karmi dziecko, więc jak inaczej to sobie wyobrażasz? Jest to znacznie wygodniejsze niż odciąganie mleka. To powinna być decyzja kobiety w pierwszej kolejności i dopiero, gdy będzie chciała i będzie na siłach wrócić do pracy może zamienić się urlopem z mężczyzną. To nie są wakacje
11. Gwałty na mężczyźnie? E nie możliwe.Nie są na taką skale jak w przypadku kobiet, ale nikt nie zaprzecza, że nie mają miejsca.
12. Fałszywe oskarżenia wobec mężczyzn np. gwałt, przemoc. A ile jest sytuacji, gdy mężczyźnie to uszło na sucho? Niesprawiedliwość jest po obu stronach i zawsze niestety będzie
13. Podejście do człowieka: facet nieudacznik, kobieta biedna, potrzebuje Podejście do człowieka zależy od drugiego człowieka, więc wybierajcie mądrze. W życiu nie nazwałabym mojego mężczyzny nieudacznikiem, jakby mu coś nie wychodziło.
14. Leczenie raka jajnika a leczenie raka prostaty Raka prostaty się nie leczy, bo nie rozumiem? Myślę, że chodzi bardziej o promocje badań, ale ze strony rządu pojawiają się informacje o profilaktyce w obu przypadkach, więc też nie za bardzo aktualne.
15. Liczba domów samotnych matek a liczba domów samotnego ojca. A kto zostaje najczęściej sam z dzieckiem?
16. Tzw. przywileje społeczne (przepuszczanie w drzwiach, ustępowanie miejsca, płacenie za obiad, ratowanie w pierwszej kolejności etc.) To nie jest obowiązkowe, jak nie uznajesz podstawowych zasad bycia gentelmenem to tego zwyczajnie nie rób. Są też kobiety, którym to przeszkadza, więc możesz z taką się związać. Ja uważam, że to są piękne gesty, które kobiety powinny doceniać. Nie mówię tu o laskach z tinderach polujących na darmowy obiad. Jeśli chodzi o ratowanie, to w pierwszej kolejności ratuje się dzieci, o to też masz pretensje? To jest chyba naturalne, że w pierwszej kolejności ratuje się najsłabszych, którzy mają mniejsze szanse na przeżycie
17. Silne naciski na zatrudnianie większej liczby kobiet w prestiżowych zawodach. Np. w radach nadzorczych spółek (i są naciski na wprowadzenie takiego prawa w całej Europie). Nie stwierdzono ruchów naciskających na parytety w górnictwie, utylizacji śmieci etc. To chyba oczywiste, że nie będą kobiet pchać do ciężkich fizycznych prac, do których zwyczajnie się nie nadają.
18. Liczba samobójstw mężczyzn i kobiet. Wg danych WHO z 2016 stosunek to to 7:1. Tu nakłada się wiele czynników. Po pierwsze mężczyźni rzadziej chcą się badać, zarówno jeśli chodzi o wcześniej argumentowanego raka prostaty tak jak i w przypadku chorób psychicznych. W tym momencie jest coraz więcej materiałów, mówiących że to żaden wstyd, więc nie rozumiem co jeszcze Państwo mogłoby więcej zrobić. Mężczyźni też częściej mają w sobie mniejszą empatie do zostawianej rodziny niż kobiety, więc łatwiej im będzie odebrać sobie życie, nie zważając na cierpienie rodziny. Brak wsparcia ze strony kobiety tylko gadanie 'weź się w garść', osobiście starałabym się jak najlepiej wspierać swojego mężczyznę, ale rozumiem, że są takie kobiety, które mają w dupie Wasze uczucia i najważniejsze jest to, żebyś jak najszybciej się ogarnął. Proponuję zmianę partnerki i zadbanie o swoje zdrowie psychiczne.
19. Osłabienie i likwidacja dawnych wymogów społecznych. Kobieta już nie musi być wierna i dobrze się prowadzić. Natomiast facet nadal MUSI zarabiać, MUSI mieć, MUSI wyglądać, MUSI kuźwa tańczyć brekdensa na własnym benizie. Słucham? Wymogi społeczne tak samo dotykają kobiet jak i mężczyzn i każdy ma swoje wymagania, do których ma prawo. Ktoś Ci każe wiązać się z niewierną kobietą? Wymogi społeczne wobec kobiet były kiedyś straszne, chyba dobrze, że kobiety nie są już zmuszane do rodzenia dzieci, zajmowania się domem i braku możliwości pracy, nauki i głosowania tylko maja wybór? A teraz niby nie ma wymogów społecznych? Za dużo makijażu - jaka dziwka, brak makijażu - ale zapuszczona, nie zarabia na siebie, bo zajmuje się domem i dziećmi - ale pasożytnica, robi karierę- myśli tylko o sobie

Podsumowując jedyną rzeczą, którą mogę uznać za przywilej, który otrzymałam z racji tego, że jestem kobietą to brak jednego mandatu. Jeśli chodzi o minusy to jest ich znacznie więcej.

#p0lka #takaprawda #pieklokobiet #pieklomezczyzn #przegryw #blackpill @tbhilt
  • 59
@Fidel1: Ja tylko mówię, że ‚lepiej’ jest względne, bo mamy mnóstwo różnic na tle fizjologicznym.
W przypadku ciężkich prac fizycznych masz wcześniejszą emeryturę.
Co do profilaktyki chciałabym zobaczyć badania odnośnie wczesnej diagnozy.
Wpływu na naturę się nie ma, ale masz na to ile nosisz, jak coś jest ponad Twoją siłe, możesz to zgłosić kierownikowi. Tak samo jak kobieta może zgłosić to, że coś jest ponad jej siłę.
To dobrze, dbaj o
@Decentgirl:

W przypadku ciężkich prac fizycznych masz wcześniejszą emeryturę.

Bzdura, wcześniejsza emerytura jest u grup uprzywilejowanych (słowo klucz).

Wpływu na naturę się nie ma, ale masz na to ile nosisz, jak coś jest ponad Twoją siłe, możesz to zgłosić kierownikowi. Tak samo jak kobieta może zgłosić to, że coś jest ponad jej siłę.

I może zwolnić mężczyznę za to że nie ma siły nosić 30/50 kg, a kobietę za 12/20 kg.
@Fidel1: No tak, myślę, że wyśrodkowanie na 62 lata byłoby idealne, jeśli chodzi o minimum.
Jeśli chodzi o prace na magazynie to każdy jest człowiekiem i to rozumie, że w pracy są osobne słabe i silniejsze. Mamy w firmie naprawdę fajnego Pana, który jest dosyć mały i też ma problem z noszeniem ciężkich rzeczy, ale zawsze jakiś młodszy większy chłopak mu pomoże i jeszcze nie słyszałam o tym, żeby ktoś się
@Decentgirl:

Jeśli chodzi o prace na magazynie to każdy jest człowiekiem i to rozumie, że w pracy są osobne słabe i silniejsze.

Jeśli "paczki" ważą 25 kg i mężczyzna nie może ich nosić, to się go zwalnia, miejsca pracy gdzie paczki ważą <10 kg są zajęte przez kobiety.

Nie znalazłam nigdy dla siebie żadnego kursu, szkolenia czy czegokolwiek co byłoby tylko dla kobiet, bo jest tego bardzo mało.

Bzdura, jest tego
@Fidel1 > Jeśli "paczki" ważą 25 kg i mężczyzna nie może ich nosić, to się go zwalnia, miejsca pracy gdzie paczki ważą <10 kg są zajęte przez kobiety.
Nie bądź okrutny, to że jest kilka towarów przy których potrzebuje pomocy to nie znaczy, że trzeba człowieka zwolnić, nadrabia na czasie przy kompletacji mniejszych części i nikt na tym nie traci.

Bzdura, jest tego dużo, na głównej wykopu masz temat o politechnice białostockiej,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Decentgirl:

Nie bądź okrutny

Ale ja nie jestem okrutny, takie są przepisy, można zwolnić mężczyznę bo nie jest w stanie nosić towarów o określonej wadze. Sąd pracy, w takim przypadku, nie ma żadnej podstawy do przywrócenia pracownika.

nie zdziwiłabym się, gdyby to nie był pomysł męskich profesorów, którzy nie mają na czym oka zawiesić, bo na pewno nie jest to pomysł kobiet.

Rektorem politechniki białostockiej jest kobieta.

Za przykładem "dyskryminacji pozytywnej"
Wiek emerytalny powinien być kwestią wyboru


@Decentgirl: Ale tak kompletnie kwestią wyboru, nawet po roku mógłbym iść na emeryturę? Z zachowaniem obecnego ZUSu miało by się to odbywać czy jak?
@Nestorm Skąd taki pomysł? Po przepracowaniu określonej liczy lat i przekroczeniu minimalnego wieku emerytalnego, ale nie może być takich sytuacji, że kobieta chcę pracować dłużej, a nie może.
W tym momencie niektóre kobiety zmuszane są do wcześniejszego pójścia na emeryturę, a mężczyźni do czekania do 65 roku życia. Tak nie powinno być.
@DOgi: Ja tylko mam pytanie czy masz świadomość, że w swoim tekście zamieściłaś parę autopocisków na kobiety sugerując jakoby były gorsze od mężczyzn? Mógłbym dyskutować z Twoimi argumentami ale zamieściłaś tam takie kwiatki, że poddaję w wątpliwość obiektywizm całego tekstu. No i kwiatków do naprostowania cała łąka....
@Decentgirl: Osiągnięcie powszechnego wieku emerytalnego nie oznacza, że emeryt nie może już pracować. Ma on do wyboru dwie opcje:

dalszą pracę i zawieszenie emerytury,
przejście na emeryturę i kontynuowanie pracy.

Generalnie jednym z postulatów ruchów praw mężczyzn jest zrównanie wieku emerytalnego i to by było w miarę sprawiedliwe.
@Fidel1 > Ale ja nie jestem okrutny, takie są przepisy, można zwolnić mężczyznę bo nie jest w stanie nosić towarów o określonej wadze. Sąd pracy, w takim przypadku, nie ma żadnej podstawy do przywrócenia pracownika.
Tylko tłumaczyłam Ci, że nikt nie chcę zwalniać tego Pana i nie widzi powodu, żeby miał zarabiać mniej. To byłoby chore, gdyby miałoby być inaczej.

Jakieś źródło?

Jest dużo kobiet, które udzielają się medialnie w tych sprawach,
@Nestorm

dalszą pracę i zawieszenie emerytury,

przejście na emeryturę i kontynuowanie pracy.


No właśnie nie, w tym cały problem, nie zawsze mogą kontynuować pracę, bo są wypychane z rynku przez młodych.

Ja tylko mam pytanie czy masz świadomość, że w swoim tekście zamieściłaś parę autopocisków na kobiety sugerując jakoby były gorsze od mężczyzn? Mógłbym dyskutować z Twoimi argumentami ale zamieściłaś tam takie kwiatki, że poddaję w wątpliwość obiektywizm całego tekstu.
@Decentgirl: Multikonto? Zdaje się odpisywałem do @DOgi. Ale może poczułaś się do odpowiedzi :D

No właśnie nie, w tym cały problem, nie zawsze mogą kontynuować pracę, bo są wypychane z rynku przez młodych.


@Decentgirl: Tak jak każdy nie ważne czy faceci czy kobiety i nie ważne w jakim wieku. Zawsze (prawie, zależy od firmy i zawodu) pracownicy będą wypychani przez młodych bo ci nie mają takich wymagań, nie mają
@nestorm
Wolny rynek! Tylko, że wtedy kobiety stają przed wyborem albo Cię zwalniamy albo idziesz na emeryturę. A szukanie pracy w wieku 60 lat to nie lada wyzwanie. Mężczyźni stają przed tym 'wyborem' 5 lat później, więc przez 5 lat mają naliczane składki. Mówię tylko, że ten przywilej jest względny pod kątem dobra dla kobiety, jak i mężczyzny, dlatego wiek emerytalny powinien być równy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Decentgirl:

Tylko tłumaczyłam Ci, że nikt nie chcę zwalniać tego Pana i nie widzi powodu, żeby miał zarabiać mniej. To byłoby chore, gdyby miałoby być inaczej.


Ale to nie chęci mają znaczenie, tylko przepisy, a te pozwalają na zwolnienie ze względu na brak możliwości wykonywania obowiązków służbowych.

Jest dużo kobiet, które udzielają się medialnie w tych sprawach, piszą petycje odnośnie wyrównania wieku emerytalnego.

Z tego co wiem to Pani Iwona Demko
To nie jest żadne źródło na potwierdzenie "Głównie kobiety walczą o zrównanie wieku emerytalnego.", prawie wszystkie organizacje na rzecz praw mężczyzn (nie wszystkie, bo część zajmuje się wyłącznie prawami mężczyzn jako prawo do bycia ojcem) walczą o równy wiek emerytalny.

Dobrze, w takim razie powinnam użyć sformułowania "też kobiety walczą o równy wiek emerytalny".
@Decentgirl: Niezły bait, ale trochę niektóre punkty przegięte i widać haczyk.

Plus za łatwo rozwalić całą argumentację, co z jednej strony może motywować ludzi do odpowiedzi, ale z drugiej zabija potencjał na fajerwerki w dyskusji, chyba że ktoś pomoże.