Wpis z mikrobloga

Zdążyłem zrobić kopię xD

Już nie mogę patrzeć na te wszystkie posty związane z piekłem mężczyzn. Wielkie oburzenie, bo basen jest otwarty w konkretny dzień tylko dla kobiet. Większość udogodnień dla kobiet są tak naprawdę pierdołami, które nie mają wpływu na moje życie. A wiecie co ma wpływ na życie? To, że byłyśmy traktowe jak gorszy gatunek przez tak długi czas w historii. Tak naprawdę od niedawna jesteśmy na równi, a jeszcze Wasze prababcie mogły być traktowane jak gówno i nikt z tym nic nie robił. Nie mówię, że teraz powinno wszystko być na korzyść kobiet, bo wtedy przypomina to rasizm w stanach. Osoby czarnoskóre przez historie uważają, że należą im się zasiłki i lepsze traktowanie. Mi nie o to chodzi, zupełnie nie rozumiem czemu niebieskiepaski mają pretensje o tak błache przywileje, chociaż i tak bym tego przywilejami nie nazwała. Kobiety potrafią się solidaryzować i walczyć o swoje, może Wy też powinniście w niektórych kwestiach? Poniżej jeszcze chciałabym naprostować kilka argumentów pokazujących tą straszną dyskryminacje mężczyzn. Uważam, że kilka punktów ma sens i jak najbardziej należałoby wprowadzić zmiany, ale przy większości są to argumenty z dupy, które nawet nie mają miejsca w rzeczywistym świecie.
1. Wiek emerytalny 65, kobiety 60. Wiąże się to z opieką nad rodzicami, menopauzą i tym, że kobiety przez to mają niższą emeryturę, więc to bardziej podchodzi pod inny układ niż pod jakąś dyskryminacje. Ja uważam, że każdy powinien mieć wybór, jeśli chodzi o wiek, w którym chce pójść na emeryturę, bo wysokość emerytury i tak zależy od przepracowanych lat
2. Dni otwarte np. basen tylko dla kobiet. Wiele kobiet było molestowanych w przeszłości i pewnie więcej niż byście przypuszczali. Niektóre sobie z tym radzą inne wciąż mają problem z chodzeniem w stroju kąpielowym wśród mężczyzn, według mnie jest to fajna inicjatywa, dającym możliwość kobietom po przejściach.
3. Stypendia, szkolenia, dotacje tylko dla kobiet
Są też programy ogólne, a te skierowane dla kobiet mają wyrównać szanse na rynku. Z tego co widziałam to głównie są z zakresu programowania, które jest najczęściej gorzej przyswajane przez kobiety.
4. Rozwód. To zależy od sytuacji, jednak najczęściej jest to 50/50, co w tym złego? Są materialistki, które wychodzą za mąż tylko dla pieniędzy, a później facet się dziwi, że stracił połowę majątku po roku, a mógł po prostu nie myśleć fiutem ¯_(ツ)_/¯
5. Opieka nad dziećmi. W tym przypadku rzeczywiście widać dyskryminacje, ale z drugiej strony to kobieta zawsze była i będzie bardziej połączona z dzieckiem, jednak uważam, że jeżeli mężczyzna chce to powinien mieć możliwość równego spędzania czasu z dzieckiem. Są sytuacje, że kobieta jest suką i robi wszystko, żeby utrudniać widzenia dziecka, zdaję sobie sprawę z tego, że załatwienie tego w sądzie jest czasochłonne, ale wszystko da się załatwić
6. Większa tolerancja na przemoc ze strony kobiet. Nie rozumiem o co chodzi w tym punkcie, społeczeństwo i Państwo nie toleruje przemocy, niezależnie od płci
7. Temat tabu... kobieca pedofilia. Powinniśmy z nią walczyć, niezależnie od tego kto jest oprawcą
8. Kodeks pracy np. kobieta może dźwigać mniej, ale zarabia tak samo. W pracy fizycznej widać dysproporcje, ale naprawdę macie pretensje do kobiet o to, że nie mają tyle siły co Wy, a zarabia tyle samo? Przecież to jest chore. Jest to i wyłącznie wina pracodawcy, bo powinien dać kobiecie pracę, w której będzie najbardziej efektywna.
9. Równouprawnienie, czyli chce równości, ale ponadto chce być wyjątkowo traktowana. Większość kobiet chcę równości, a nie wyjątkowego traktowania, chyba że przez wyjątkowe traktowanie masz na myśli otwieranie drzwi albo robienie herbaty w podczas menstruacji.
10. Urlop Macierzyński (do niedawna, bo chyba się zmieniło). To kobieta jest w połogu i karmi dziecko, więc jak inaczej to sobie wyobrażasz? Jest to znacznie wygodniejsze niż odciąganie mleka. To powinna być decyzja kobiety w pierwszej kolejności i dopiero, gdy będzie chciała i będzie na siłach wrócić do pracy może zamienić się urlopem z mężczyzną. To nie są wakacje
11. Gwałty na mężczyźnie? E nie możliwe.Nie są na taką skale jak w przypadku kobiet, ale nikt nie zaprzecza, że nie mają miejsca.
12. Fałszywe oskarżenia wobec mężczyzn np. gwałt, przemoc. A ile jest sytuacji, gdy mężczyźnie to uszło na sucho? Niesprawiedliwość jest po obu stronach i zawsze niestety będzie
13. Podejście do człowieka: facet nieudacznik, kobieta biedna, potrzebuje Podejście do człowieka zależy od drugiego człowieka, więc wybierajcie mądrze. W życiu nie nazwałabym mojego mężczyzny nieudacznikiem, jakby mu coś nie wychodziło.
14. Leczenie raka jajnika a leczenie raka prostaty Raka prostaty się nie leczy, bo nie rozumiem? Myślę, że chodzi bardziej o promocje badań, ale ze strony rządu pojawiają się informacje o profilaktyce w obu przypadkach, więc też nie za bardzo aktualne.
15. Liczba domów samotnych matek a liczba domów samotnego ojca. A kto zostaje najczęściej sam z dzieckiem?
16. Tzw. przywileje społeczne (przepuszczanie w drzwiach, ustępowanie miejsca, płacenie za obiad, ratowanie w pierwszej kolejności etc.) To nie jest obowiązkowe, jak nie uznajesz podstawowych zasad bycia gentelmenem to tego zwyczajnie nie rób. Są też kobiety, którym to przeszkadza, więc możesz z taką się związać. Ja uważam, że to są piękne gesty, które kobiety powinny doceniać. Nie mówię tu o laskach z tinderach polujących na darmowy obiad. Jeśli chodzi o ratowanie, to w pierwszej kolejności ratuje się dzieci, o to też masz pretensje? To jest chyba naturalne, że w pierwszej kolejności ratuje się najsłabszych, którzy mają mniejsze szanse na przeżycie
17. Silne naciski na zatrudnianie większej liczby kobiet w prestiżowych zawodach. Np. w radach nadzorczych spółek (i są naciski na wprowadzenie takiego prawa w całej Europie). Nie stwierdzono ruchów naciskających na parytety w górnictwie, utylizacji śmieci etc. To chyba oczywiste, że nie będą kobiet pchać do ciężkich fizycznych prac, do których zwyczajnie się nie nadają.
18. Liczba samobójstw mężczyzn i kobiet. Wg danych WHO z 2016 stosunek to to 7:1. Tu nakłada się wiele czynników. Po pierwsze mężczyźni rzadziej chcą się badać, zarówno jeśli chodzi o wcześniej argumentowanego raka prostaty tak jak i w przypadku chorób psychicznych. W tym momencie jest coraz więcej materiałów, mówiących że to żaden wstyd, więc nie rozumiem co jeszcze Państwo mogłoby więcej zrobić. Mężczyźni też częściej mają w sobie mniejszą empatie do zostawianej rodziny niż kobiety, więc łatwiej im będzie odebrać sobie życie, nie zważając na cierpienie rodziny. Brak wsparcia ze strony kobiety tylko gadanie 'weź się w garść', osobiście starałabym się jak najlepiej wspierać swojego mężczyznę, ale rozumiem, że są takie kobiety, które mają w dupie Wasze uczucia i najważniejsze jest to, żebyś jak najszybciej się ogarnął. Proponuję zmianę partnerki i zadbanie o swoje zdrowie psychiczne.
19. Osłabienie i likwidacja dawnych wymogów społecznych. Kobieta już nie musi być wierna i dobrze się prowadzić. Natomiast facet nadal MUSI zarabiać, MUSI mieć, MUSI wyglądać, MUSI kuźwa tańczyć brekdensa na własnym benizie. Słucham? Wymogi społeczne tak samo dotykają kobiet jak i mężczyzn i każdy ma swoje wymagania, do których ma prawo. Ktoś Ci każe wiązać się z niewierną kobietą? Wymogi społeczne wobec kobiet były kiedyś straszne, chyba dobrze, że kobiety nie są już zmuszane do rodzenia dzieci, zajmowania się domem i braku możliwości pracy, nauki i głosowania tylko maja wybór? A teraz niby nie ma wymogów społecznych? Za dużo makijażu - jaka dziwka, brak makijażu - ale zapuszczona, nie zarabia na siebie, bo zajmuje się domem i dziećmi - ale pasożytnica, robi karierę- myśli tylko o sobie

Podsumowując jedyną rzeczą, którą mogę uznać za przywilej, który otrzymałam z racji tego, że jestem kobietą to brak jednego mandatu. Jeśli chodzi o minusy to jest ich znacznie więcej.

#p0lka #takaprawda #pieklokobiet #pieklomezczyzn #przegryw #blackpill @tbhilt
  • 59
@Fidel1 > Ale ja nie jestem okrutny, takie są przepisy, można zwolnić mężczyznę bo nie jest w stanie nosić towarów o określonej wadze. Sąd pracy, w takim przypadku, nie ma żadnej podstawy do przywrócenia pracownika.
Tylko tłumaczyłam Ci, że nikt nie chcę zwalniać tego Pana i nie widzi powodu, żeby miał zarabiać mniej. To byłoby chore, gdyby miałoby być inaczej.

Jakieś źródło?

Jest dużo kobiet, które udzielają się medialnie w tych sprawach,
@Nestorm

dalszą pracę i zawieszenie emerytury,

przejście na emeryturę i kontynuowanie pracy.


No właśnie nie, w tym cały problem, nie zawsze mogą kontynuować pracę, bo są wypychane z rynku przez młodych.

Ja tylko mam pytanie czy masz świadomość, że w swoim tekście zamieściłaś parę autopocisków na kobiety sugerując jakoby były gorsze od mężczyzn? Mógłbym dyskutować z Twoimi argumentami ale zamieściłaś tam takie kwiatki, że poddaję w wątpliwość obiektywizm całego tekstu.
@Decentgirl: Multikonto? Zdaje się odpisywałem do @DOgi. Ale może poczułaś się do odpowiedzi :D

No właśnie nie, w tym cały problem, nie zawsze mogą kontynuować pracę, bo są wypychane z rynku przez młodych.


@Decentgirl: Tak jak każdy nie ważne czy faceci czy kobiety i nie ważne w jakim wieku. Zawsze (prawie, zależy od firmy i zawodu) pracownicy będą wypychani przez młodych bo ci nie mają takich wymagań, nie mają
@nestorm
Wolny rynek! Tylko, że wtedy kobiety stają przed wyborem albo Cię zwalniamy albo idziesz na emeryturę. A szukanie pracy w wieku 60 lat to nie lada wyzwanie. Mężczyźni stają przed tym 'wyborem' 5 lat później, więc przez 5 lat mają naliczane składki. Mówię tylko, że ten przywilej jest względny pod kątem dobra dla kobiety, jak i mężczyzny, dlatego wiek emerytalny powinien być równy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Decentgirl:

Tylko tłumaczyłam Ci, że nikt nie chcę zwalniać tego Pana i nie widzi powodu, żeby miał zarabiać mniej. To byłoby chore, gdyby miałoby być inaczej.


Ale to nie chęci mają znaczenie, tylko przepisy, a te pozwalają na zwolnienie ze względu na brak możliwości wykonywania obowiązków służbowych.

Jest dużo kobiet, które udzielają się medialnie w tych sprawach, piszą petycje odnośnie wyrównania wieku emerytalnego.

Z tego co wiem to Pani Iwona Demko
To nie jest żadne źródło na potwierdzenie "Głównie kobiety walczą o zrównanie wieku emerytalnego.", prawie wszystkie organizacje na rzecz praw mężczyzn (nie wszystkie, bo część zajmuje się wyłącznie prawami mężczyzn jako prawo do bycia ojcem) walczą o równy wiek emerytalny.

Dobrze, w takim razie powinnam użyć sformułowania "też kobiety walczą o równy wiek emerytalny".
@Decentgirl: Niezły bait, ale trochę niektóre punkty przegięte i widać haczyk.

Plus za łatwo rozwalić całą argumentację, co z jednej strony może motywować ludzi do odpowiedzi, ale z drugiej zabija potencjał na fajerwerki w dyskusji, chyba że ktoś pomoże.