Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 19
677 049 + 27 = 677 076

Trening przy wjeździe na górkę. Prawie 500m przewyższeń w ciągu godziny treningu. Wleciały nowe opony o agresywniejszym bieżniku Continental at Ride, bo oczekiwałem błota a tutaj jak "na złość" piękna pogoda.
Wiedzieliście jak opony nie mają nie mają w nazwie gravel to są 2-3 razy tańsze?

#rowerowyrownik #wykoprondoclub #gravel

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
Adrian00 - 677 049 + 27 = 677 076

Trening przy wjeździe na górkę. Prawie 500m przewy...

źródło: comment_1605028820UxXox9BQMjFDUKYXAmzPcP.jpg

Pobierz
  • 13
Wiedzieliście jak opony nie mają nie mają w nazwie gravel to są 2-3 razy tańsze?


@Adrian00: pytanie jak z oporami toczenia. Ja jestem ciekawy czy te internetowe wieści, że Contintental Terra Speed mają niskie opory toczenia się sprawdzą. Więc nie śpię bo sprawdzam tracking gdzie jest moja druga opona, wentyle i taśma.
@Adrian00: No nie jest tak do konca jak piszesz. AT Ride np nie są tubeless w dodatku drutowe. Czyli waga pewnie +/- 200g większa i brak właściwości z któych np ja korzystam. Często mieszanka gumy takich opon to też szajs. Jeśli powyższe rzeczy Ci nie przeszkadzają to tylko się cieszyć, że możesz po taniości ogarnąć sobie gumy do roweru.
@Mr_Trabalski: I ja bym za wersję tubeless nie dopłacał bo spora część opon jest tubeless ready tylko na wyrost.
Co do mieszanki to masz rację. Ja nie korzystam albo póki co nie jeżdżę tak, żeby odczuć różnicę. Może się to zmieni. Swoją drogą szkoda byłoby mi drogich opon z jakiejś drogiej mieszkanki gumy żeby zmarnować je na asfalcie. Ja głównie dobieram opony pod kątem tego, że będę ich używał jako połykacze
@Adrian00 Do cywilnej jazdy szukam czegos z jak najgładszym bieznikiem bo "twarde" raczej dominuje. Z ewentualnym bocznymi kostkami ktore w terenie ustabilizuja troche rower. Wyscig to zalezy od dystansu i pogody. Jeśli jest to jakies dlugie ultra gdzie z pogodą jest niepewnie to szukam czegoś pomiedzy gładkim, a konkretną kostką tak aby pokryć jak najwieksze spektrum warunków i nawierzchni. Jeśli to jednodniowka czyli tak do 300km i prognoza jest korzystna to wtedy
Do cywilnej jazdy szukam czegos z jak najgładszym bieznikiem bo "twarde" raczej dominuje


@Mr_Trabalski: Teraz jest zima. W lesie błoto. Trochę ciężko z gładkim bieżnikiem, nawet te z drobnym bieżnikiem, gravelowe mi się zapychały w błocie. W sezonie jeździłem Panaracer Gravelking SK. Jeszcze nie zużyte.
@Adrian00 Technika jazdy i tez pojedziesz. Teraz jezdze na Vittoria Terreno Dry bo lezaly mi w piwnicy a akurat zajechałem pare WTB Resolute i na ustawkach daje rade. Wiadomo ze trzeba byc bardziej ostrożnym i skoncentrowanym, ale da sie. Nie namawiam Cie abys teraz takie montował. Bo pewnie jakbym miał hajs to na teraźniejsze warunki założyłbym cos typowo pod pluche o błoto.
@Mr_Trabalski: Miałem jedne opony Vitorri, to tylna opona mi się zajechała aż do dętki po 3000km. Kiepskie doświadczenie. Zjeżdżam z górki a tutaj bum. Patrzę a tam wielka dziura. Niektórzy mi powiedzieli, że źle hamuję i przez to a przecież nie hamuję nigdy tak żeby tylne koło się ślizgało.