Wpis z mikrobloga

@Cebulaczan piękny przykład podejścia do chorób psychicznych w Polsce : zamiast wsparcia i leczenia (zakład) #!$%@? go z domu i niech głosi prawdę wśród społeczeństwa ()
  • Odpowiedz
@srul2016: na pewno nie #!$%@? go z domu po jednym tekście, że wirus nie istnieje. Gość #!$%@?ł inbe na całą Polskę i zrobił mega wstyd swoim dzieciom w szkole. Poza tym w Polsce trudno ubezwłasnowolnić człowieka tylko ze względu na to co mówi, jeśli nie stanowi zagrożenia dla siebie i innych, a ten jegomość jest raczej z tych którzy pokrzyczą, a potem popłaczą.
  • Odpowiedz
@kokiloki21: schizofrenia schizofrenią, ale coraz więcej pojawia się takich oświeconych bez żadnej choroby, tylko nafaszerowanych szurskimi teoriami. Ostatnio nawet sąsiad w autobusie, taki prosty chłop, który lubi sobie wypić wieczorem 2 piwka góra 8, zaczyna mi filozofować jakieś #!$%@? z filmów z żółtymi napisami.
  • Odpowiedz
@Cebulaczan: Gość jest chory i potrzebuje pomocy. Rodzina sobie nie dawała rady, państwo nie działa bo psychiatria leży.

System się ocknie gdy gość #!$%@? coś grubego. Albo się zabije i temat się sam zamknie
  • Odpowiedz
@cerastes: szczerze to sam nie jestem za zamykaniem ludzi za pieprzenie urojonych głupot. Chłop sobie żyje w spokoju, jeździ na rowerze i nadaje na fb swoje teorie. Nie wiem czy w jego wypadku jest możliwe jakiekolwiek wyleczenie, bo jego urojenia wytłumaczą wszystko co się naokoło niego dzieje, a raczej nie ma omamów, które znikną po jakichś lekach.
  • Odpowiedz
@Cebulaczan: Takie ataki schizofreniczne skutecznie blokuje się lekami, nikogo nie trzeba zamykać tylko zdiagnozować i włączyć odpowiednie leczenie.

No ale cóż, system ma to w dupie do póki coś się nie stanie.
  • Odpowiedz