Wpis z mikrobloga

Potrzebuje szybki fact check

Czy jako konsumenci podejmujecie decyzje zakupowe świadomie? Tj czy mając do wyboru dwa podobne produkty kupicie np polski mimo ze jest droższy? Albo świadomie omijacie produkty jakiejś konkretnej marki / kraju pochodzenia? Albo weryfikujecie składy czy neutralność produkcji.

Dla mnie to cholernie istotne żeby omijać wszystko co jest produkcji chińskiej (jeżeli to tylko możliwe) bo nie chce aby pośrednio moje pieniądze wspierały komunistyczna dyktaturę.
Tak samo jak mogę kupić cokolwiek wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę a wiec moje ciężko zrobione złotówki wpadną do kieszeni polskiego przedsiębiorcy to to zrobię nawet kosztem wyższej ceny.

I teraz, jestem #!$%@??


#kiciochpyta
  • 6
Dla mnie to cholernie istotne żeby omijać wszystko co jest produkcji chińskiej (jeżeli to tylko możliwe) bo nie chce aby pośrednio moje pieniądze wspierały komunistyczna dyktaturę.

Tak samo jak mogę kupić cokolwiek wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę a wiec moje ciężko zrobione złotówki wpadną do kieszeni polskiego przedsiębiorcy to to zrobię nawet kosztem wyższej ceny.

I teraz, jestem #!$%@??


@krzych0: Ujme to lagodniej.

Wskaz cokolwiek elektronicznego co nie ma w sobie komponentow
@krzych0: skoro oczekujesz szczerości, to odpowiem szczerze. Pracuję w handlu i kiedy oferuję klientowi produkt z rynków azjatyckich i słyszę jego litanię o wspieraniu komunizmu/dyktatorów/teoriach spiskowych, to tak - uważam, że jest jebnięty. Powinniśmy zaakceptować fakt, że dziś większość produktów (od tekstyliów po elektronikę, motoryzację) jest w rękach chińskich lub powstało przy ich udziale. Ale również wolę wspierać polskie marki i manufaktury. Ze swojej strony polecam miody z Pasieki Rodziny Sadowskich