Wpis z mikrobloga

Chciałbym się zapytać o waszą opinię dotyczącą kilku znalezionych przeze mnie ogłoszeń. Szukam samochodu za cenę ok.12k, najlepiej nieduży, hatchback lub coupe ale jeśli będzie ciekawy to może być również sedan. Preferuję gaz lecz ze względu na więcej ciekawych diesli je też rozważam.
Aktualnie zaciekawiłem się hondą Civic Ufo i znalazłem takie ogłoszenia.
[Ufo Kozienice, gaz 2.2](https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-rok-temu-po-kolizji-brak-poduszek-ogolnie-auto-jezdzace-ID6DrUYC.html?)
Ufo Kozienice diesel 2.2
[Ufo Ryki diesel 2.2](https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-navipanorama-ID6CIWVw.html?)
Narazie oglądałem tylko ten w Rykach, silnik chodzi ładnie, prawie jak benzyna a nie diesel. Pracownik komisu wydaje się uczciwym człowiekiem. Do poprawienia 6 elementów karoserii, zawiasy wszystkich przednich lamp do klejenia, zbita lampa przeciwmgielna i klosz tylnej, wystrzelona poduszka z siedzenia, zablokowany jeden pas bezpieczeństwa. Do tego trzeba by było kupić nowy akumulator i komplet opon zimowych. Czyli wyszłoby dość drogo i to mnie martwi. Na ile byście to wycenili łącznie jeśli sprzedawca zaproponował łączną cenę z opłatami 10.5k?

Proszę również o opinie co sądzicie o pozostałych ogłoszeniach, sam nie mogę jechać i musiałbym wysłać ojca a to jest 100km ode mnie.

#kupnosamochodu #samochody #auto #honda #civic #lukow
  • 14
@jmuhha: obawiam się, że ma trochę za słaby silnik na Warszawę i drogi ekspresowe, szukam raczej czegoś co przekracza 100KM. Fajny jest też civic VII w wersji sport, 110KM ale tutaj właśnie pojawia się myśl czy nie lepiej dołożyć do ufo, który jest znacznie nowocześniejszy więc pewnie będzie mniej tracił na wartości i długo będzie cieszył oko
@danielbr3: Chcesz auto za 12k? Powiem ci tak, z doświadczenia juz wiem, ze jak chcesz auto za taka kwote to, samo auto kup Maks za 8k, resztę zostaw na naprawy, które i tak bedą. Nie wspominam o opłatach, oponach itd. Ogarnij tez VIN i sprawdź historie i pojedź najlepiej ze znajomym (mechanikiem jak masz) obejrzeć to auto. Jak nie to jedz do serwisu, zapłać 200 zł za przegląd całego auta i
Zdaję sobie sprawę, że do naprawy zawsze coś będzie więc nie wykluczam, że mogę tą kwotę przekroczyć, dlatego rozważam tego z Ryk. Co do tego, że handlarz to wydaje mi się, że tamten musi dbać o opinię bo prowadzi komis od 20lat, ma tam ponad 200 samochodów z czego wszystkie są rozbite, bo właśnie tym się specjalizuje. W komisie nie ma właściciela tylko pracownik, który nawet sam mi pokazał wystrzeloną poduszkę jak
Oczywiście, ze przed zakupem zrobiłbym przegląd ale dopiero gdy będę zdecydowany i będę chciał potwierdzić swój wybór.
Co do zarobku to tylko sprawa wygląda tak, że jeden weźmie dla siebie 1-1.5k a drugi kupi złoma za 2k i chce sprzedać za 9k. Ostatnio sie z takim przypadkiem spotkałem, przejechalem 100km w jedną stronę, żeby odpierwszego zajrzenia pod maskę stwierdzić, że samochód to złom. Handlarz nawet naganiaczy nasłał, żeby sprowokować do pochopnej decyzji
@danielbr3: ty se chyba żartujesz synek
10k za 15-letnią hondę w dieslu którą jeszcze w dodatku trzeba klepać bo z wybitym jaśkiem nie przejdzie przeglądu? za tę kasę którą włożysz w wyrobienie tego auta to se sprawną kupisz
@Pangia tylko sprawna może mieć silnik w znacznie gorszym stanie, ten diesel w Rykach chodzi równo jak benzyna. Widziałem dzisiaj też jednego Civica w Siedlcach, nierozbity za 13k, ale do wymiany rozrząd, który jest na łańcuszku i podobno spokojnie wytrzymuje 300-400tys. km przebiegu, podczas gdy tamten ma podobno 240tys.
@danielbr3: VIII gen jest super samochodem, ale nie w tym przypadku. Ceny jeżdżących egzemplarzy startują od 14k zł za UFO z motorem 83KM. Te auta schodzą praktycznie od ręki. Do 12k zł możesz kupić Renault Twingo II GT jeżeli chcesz czymś pośmigać, albo Opla Astrę H 1.6 z gazem żeby oszczędzić na paliwie. Przy tak tanich samochodach nawet to czy stoją na ładnych oponach się liczy. Używane, najtańsze nowe z wymianą
@incognito1234: W tym w Rykach cena właśnie wyniesie ok.14-15k po naprawie. Pierwotna cena to 12k z opłatami ale zszedł do 10.5k bo już dość długo tam stoi. Pracownik pokazywał mi sms-a że jakiś handlarz oferował mu 8k. Skoro akcyza wynosi ok.1400 to można przeliczyć ze kupili go za granica za ok.8tys. Co do tego ze go nie naprawiaja to napewno nie wynika z tego ze im sie nie oplaca lecz z