Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, mianowicie 15 sierpnia miałem wypadek na motocyklu, podczas wyprzedzania typ mignął kierunkiem, uderzył mnie bokiem samochodu i wpadłem do rowu. Policja, straż, i pogotowie na miejscu, ustalona wina kierującego samochodem. Dużo szczęscia, bez obrażeń wewnętrznych, poobijany, jedynie z większych urazów to złamana kość ogonowa z racji urazu miesiąc czasu na l4 (płatne 80%), prawie co 2 dzień ból pleców ale do przetrzymania do tego u ortopedy na kontroli wyszły (ostatnio po prawie 2 miesiącach) urazy obu nadgarstków. I w związku z tym kieruję do was pytanie, czy jest możliwość uzyskania jakiegoś odszkodowania za straty na zdrowiu? Kase od ubezpieczalni za sprzęt i moto już dostałem ale żadnego zdrowotnego ani nic w tym stylu.
#pytanie #wypadek #motocykle #kiciochpyta
  • 13
@Pakq: w zawieszeniu, za uszczerbek na zdrowiu
postanowienie tez sie przyda. razem z fakturkami za leki pbolowe, ortezami i innymi #!$%@?. jak nie masz paragonu, a placiles karta to potwierdzenie platnosci z banku.

jak dostanie wyrok, to mozesz jeszcze z cywilnego go pozwac - obok ubezpieczalni
@Pakq: Miałem podobne zdarzenie w maju 2019, u mnie zrobiły się grabie z prawej dłoni. Pieniądze za szkodę osobową dostałem dopiero w kwietniu 2020. Ubezpieczalnia nie wypłaci dopóki nie będzie wyroku sądu, komisji lekarskiej, zakończenia leczenia i wielu innych rzeczy, które niestety ciągną się w czasie
@Adam104100: tak zapytałem, bo niektórzy mają problem np. z ręką, że po paru latach nadal ich ręka nie jest w pełni sprawna i nie wiedziałem jak jest w Twoim przypadku z palcami, jeśli odzyskały pełną sprawność to super
@Hamza: Ogólnie to przygotuj się na sporo roboty papierkowej. Ja miałem dużo faktur związanych z leczeniem i dojeżdżaniem do szpitala (nawet za głupie opakowanie plastrów za 5zl), wszystkie te faktury musiałem opisać, co, kiedy i dlaczego, a ubezpieczalnia potrafiła stwierdzić jako bezzasadne kilka i zabawa z odwołaniem