Wpis z mikrobloga

@jaroty: przecież to normalne w naszej pięknej Polsce. Kasy chorych też się nie spodobały, to trzeba było scentralizować. Jak nie mają z tego co ukraść, to będą robić problemy. Jak będzie syf to więcej będzie się dało ukraść dla siebie. I tak w kółeczko( ͡° ͜ʖ ͡°)@jaroty
  • Odpowiedz
@jaroty: jak już kilka osób wyżej napisało: Geomedical. leżałem w tym szpitalu kilka razy - warunki niemalże hotelowe, bardzo wysoki standard.
  • Odpowiedz
co do c---a? Taki wielki budynek stoi pusty? Nie dostali kontraktu i fajrant?


@Krs90: tak, a o co chodzi - problem wziął się z rządów PiS

Szpital oparł biznesplan na czymś co w normalnym państwie jest standardem czyli stabilności prawa. Za poprzednich rządów prywatyzacja świadczeniodawców trwała (i dobrze bo system z państwowymi szpitalami jest patologiczny*). Inwestor stwierdził że postawi szpital, dostanie kontrakt od NFZ i będzie działał.
Przyszła dobra zmiana i minister Radziwiłł wpadł na idiotyczny pomysł upaństwowienia wszystkiego. Od zeszłego roku ratownictwo medyczne musi być państwowe**, to samo szpitale (muszą należeć do sieci szpitali żeby dostać kontrakt z NFZ, a sieć szpitali jest tylko dla szpitali państwowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@megawatt: I ten sam Falck w Polsce odmawiał interwencji, bo było dla nich "za daleko" i trzeba było ściągać państwową karetkę z bardziej odległego miejsca. Takie rozwiązania mogą działać dobrze w miastach, ale w skali całego kraju już tak dobrze nie było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaroty: wiesz, mój dziadek miał 80 lat, leżał sobie do połowy sparaliżowany, do tego alzheimer, nie wymagaj od wszystkich twojego poziomu ogarnięcia życiowego
  • Odpowiedz
@Buchol: Nie kłam. Stoi w 1/2 pusty, bo drugie 1/2 jest wynajęte przez szpital Bonifratów z Katowic.

@jaroty Nie stoi pusty. Wkurza mnie takie rzucanie fake newsów ludzi którzy nie mają pojęcia nic na temat tej inwestycji.
  • Odpowiedz