Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Poznajcie Andrzeja Zybertowicza, doradcę byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.
Poznajcie jego antysemickie poglądy. Powiem więcej, na tym wykładzie im nie zaprzeczył, a nawet podtrzymał. Teraz już chyba wiadomo, jaka jest polityka władzy na temat Żydów.

Podkreślę tylkol, że w Polsce nie było, nie ma i nie będzie antysemityzmu. Koniec kropka. Na Wykop. Również
I to ja mam obsesję, nie rządzący...

To jest tzwy. Miękkie podejsciey.

#zydzi #polskiantysemityzm #bekazpisu #lgbt #neuropa #4konserwy #duda #polska #polityka #antysemityzm #moderacjacontent #moderacja @wykop #pis @adrianpiotr @Maciek8088
s.....s - Poznajcie Andrzeja Zybertowicza, doradcę byłego prezydenta Lecha Kaczyńskie...
  • 15
@Andreth Od przectawienia relegegentów. Na samym początku Zybertowicza zabiera głos. Dopytany-tylko tylko to kwituje. Zaraz dam Ci odpowiednią minutę. Muszę odtworzyć ten panel. Stay Turn.
Chodzi mi o cały jego wywód. Ale będę precyzyjny . Zaraz się odezwę
@SigmundFreud: Niestety to jest antysemita i dla niego nawet Ty możesz być takim żydem.
Mieszkałem z nim na jednym osiedlu w Toruniu na M...
Zebranie wspólnoty było męką gdy on przychodził, takiego buca to ze świecą szukać.
Nawet studenci tego pana nie mieli o nim zbyt dobrej opinii.
@szunis: Właściwie to nie wiem, czego ode mnie oczekujesz, bo nic odkrywczego nie napiszę. Zybertowiczowi zacytowano jego własną antysemicką wypowiedź (żadne fikołki nie sprawią, by przypisanie całej grupie negatywnej cechy charakteru było czymś innym, niż szerzeniem uprzedzeń) i facet jest ciężko obrażony, no bo jak tak można, kazać brać odpowiedzialność za własne słowa.

Ale mnie bardziej triggeruje ta "bierność Żydów". Tak, ja sobie mogę wyobrazić historię alternatywną, w której Żydzi by
@szunis: Ta władza (PiS) jest tak beznadziejna, że w sumie żadne zaskoczenie. Oni są zbieraniną miernych ale wiernych preziowi, szurów i karierowiczów, wszelkich głodnych władzy ludzi bez skrupułów... Eh, i wciąż takie poparcie (,)
@Nuckyy: Nie chcę nic mówić, ale jeden z plusujących Cię też wyłapał bana, więc wiesz ( )

Tego nie było. Żydów wszyscy mieli w najlepszym razie w
Żegota


@wszyscy: Dobrze że była, ale too little, too late. Koniec 1942 roku, zaczęła działać właściwie dopiero w 1943 - mogła pomóc jedynie ukrywającym się niedobitkom. I to była inicjatywa obywatelska, o stosunkowo niewielkiej skali, nie państwa podziemnego.