Wpis z mikrobloga

Mateusz Kieliszkowski wrzucił film o swojej kontuzji... Jak sam mówi dał tej ręce za mało czasu, ciągle go bolała, jechał na środkach przeciwbólowych... No i strzeliło.

Fatalna sprawa... szczególnie że świetnie mi się oglądało zawody z jego udziałem, bo zawsze zaskakiwał, i dotrzymywał kroku a nawet przeganiał najlepszych. I na tych zawodach WSM był pewniakiem do pierwszego miejsca.

Po prostu źle to wygląda, zawodnik tak dobry, jeszcze z tak ogromnym potencjałem... żeby po prostu nagle "nie zgasł" przez te kontuzje, a tak to często niestety wygląda.

W każdym razie liczę że wyciągnie wnioski, na spokojnie podejdzie do tematu i wróci silniejszy.

#sport #strongman #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Mateusz Kieliszkowski wrzucił film o swojej kontuzji... Jak sam mówi da...
  • 16
to się da wyleczyć bezinwazyjnie?


@jalop: To jest gruba kontuzja, gdzie wymagana jest operacja.

Miejmy nadzieje, że wyleczy to do końca i nie będą go kontuzje ciągle prześladować tak jak na przykład Krzyśka Radzikowskiego


@Waylon_Jennings: Właśnie tutaj jest problem... to nie pierwszy raz strzeliło, a teraz po operacji, rehabilitacji poszło jak sam Mateusz mówi kompletnie, urwał się mięsień od stawu.
Czyli... kolejna operacja, kolejna rehabilitacja, zaczynanie od zera z tą
@IntruderXXL:kurde, beznadziejne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ogólnie mam parę pytań:
- dlaczego operacja nie jest robiona od razu?
- po co brla przeciwbólowe? Przecież one chyba jeszcze gorzej spowalniają regeneracje
- i o jakich on środkach prawdopodobnie mówił odnośnie regeneracji? ( ͡° ͜ʖ ͡°) hgh i jakies peptydy?
dlaczego operacja nie jest robiona od razu?


@beliver: Trudno powiedzieć, ale pewnie była robiona/będzie robiona najszybciej jak to możliwe.

- po co brla przeciwbólowe? Przecież one chyba jeszcze gorzej spowalniają regeneracje


@beliver: No jeżeli coś Ciebie nieznośnie boli, nie możesz zrobić założeń na danym treningu... to bierzesz przeciwbólowe środki, maści i nagle okazuje się że jesteś wstanie zrobić założony trening :) No ale właśnie jakim kosztem...

- i o jakich
to podobna kontuzja, co złapała Wagona z KFD?


@FearFactory: I tu i tu kontuzja tricepsa. Tylko że Mateusz od razu pod skalpel idzie/poszedł, więc duża szansa żę ręka odzyska całkowitą sprawność. Tylko właśnie niepokojące jest że to już któraś kontuzja tego samego.
@IntruderXXL mnie bardziej zastanawia jak oni wracaja do formy po takich przerwach. Przeciez on w tym roku prawie nie trenowal, wykorzystal pandemie na rehab, a mimo to jechal na WSM i mowilo sie ze jako faworyt. O co tu chodzi, to juz lata treningu powoduja takie wytrenowanoe, ze nawet kontuzja i przerwa w treningach/treningi na pol gwizdka nie niszcza formy na tyle, zeby zrezygnowac ze startu w WSM? Jakies potworne ilosci srodkow?
O co tu chodzi, to juz lata treningu powoduja takie wytrenowanoe, ze nawet kontuzja i przerwa w treningach/treningi na pol gwizdka nie niszcza formy na tyle, zeby zrezygnowac ze startu w WSM?


@hesuss: Dokładnie tak :) Wiesz to są zawodnicy ze stażem przekraczającym często dekadę. Tego nie traci się przez noc. I wręcz natychmiastowo wraca się do powiedzmy 90% swojej formy.
Jeżeli oczywiście nie ma jakiś ograniczeń... Typu kontuzja uniemożliwia osiągnięcie