Wpis z mikrobloga

  • 1938
#covidoterapiaberecika (Dzień 3)

Noc była średnia. Dusiłem się na boku, jedyna pozycja wygodna to na wznak. Tlen robi robotę, ale poranne godziny są jakby próbą uczenia się oddychanie na nowo po sztucznym nocnym wspomaganiu.

Dzisiejsza wizyta w łazience bez tlenu to była próba trudna, ale dałem radę. Najgorsze to uczenie się oddychania na nowo małą dawką tlenu z powietrza. Nie można za szybko oddychać, bo głęboki wdech blokuje oskrzela i powoduje ból. Płytkie, szybkie oddechy i trzymam się ścian. Po przyjściu do łóżka czuję się jakbym wykonał misję ratunkowa pod wodą.

Była pani doktor, pocieszała wszystkich, kazała wypoczywać i zapewniała, że wszyscy z tego wyjdziemy. Przypomniały mi się słowa krytyki jak niby to ludzie sa odwiedzani 3x dziennie żeby tylko leki dać i nara. Dziennie odwiedzają nas personel pielęgniarski kilka razy, katering, lekarze... Każdy indywidualnie jest pytany jak się czuje. Panie od kateringu życzą smacznego na końcu pytają czy smakowało "chłopcy". Nie bójcie się szpitali, oczywiście obserwujcie swoj oddech i stan płuc. Duszności nasilające mogą świadczyć o rozwijającym się zapaleniu płuc jak u mnie i to jest bezwzględna przesłanka do hospitalizacji.

Dzisiaj na obiad rybka, puree, surówka, rosół z makaronem i kompot. Wszystko pyszne jak zawsze.

Wszystkim za słowa wsparcia serdecznie i z serducha dziękuję. Dzięki również mirkom za chęci przemycenie kebaba, ale chyba was nie wpuszczą ()
berecik - #covidoterapiaberecika (Dzień 3)

Noc była średnia. Dusiłem się na boku, je...

źródło: comment_1604671228czNxRFyqpRsNf0O9UoJZ5p.jpg

Pobierz
  • 182
@berecik: kurde, nigdy bym nie pomyślał, że zdjęcia jedzenia ze szpitala będą we mnie wzbudzać apetyt! Dużo zdrówka Mirku, pisz nadal bo dobrze się to czyta oraz zwiększasz świadomość czym jest to g**no.
@berecik: zdrowia, też mi dzisiaj wyszedł pozytywny, na szczęście łagodniej znoszę to niż Ty - lekkie duszności od wtorku ale powoli mija (łącznie 9 doba od pierwszych objawów), saturacja pod kontrolą. Jeszcze raz wszystkiego dobrego!
@berecik: dobra, bo może coś przeoczyłem więc dopytam. Leżysz w polskim publicznym szpitalu? Bo te wrzucanie fotek jedzenia, to wygląda tak jakbyś miał plan żeby w ostatnim wpisie, kiedy cały i zdrowy opuszczasz szpital chciał dodał: "...no i podziękowania należą się również norweskiej służbie zdrowia, która stoi na bardzo wysokim poziomie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheAwaken2: oj nie marudz rosolek, ziemniaczki, wszystko luks. na typowych zdjeciach z jedzeniem szpitalnym pokazują niby kromke z ogórkiem xD a u Ciebie jak w Sheratonie.

skoro bezobjawowo to czy nie mogles w domu przechodzic kwarantanny? czemu szpital?
@berecik: Ja #!$%@? w jakim ty szpitalu leżysz a przynajmniej jakie województwo ze Cie traktują tak jakbyś całe życie składki na NFZ odprowadzal?
to jedzenie naprawdę przyzwoicie wygląda jak na polski szpital. Zdrowia mirku!


@Kacc: przecież od razu widać że to jest z zewnętrznego cateringu a nie szpitala, typowy zestaw lunchowy za 12 złotych spod budy xd