Wpis z mikrobloga

Likwiduję szkodę z OC sprawcy w AXA. Dostałem kosztorys i w sekcji części zamienne, na samym dole jest wpis "POTRĄCENIE 15%" i odjęta kwota 15% od całkowitej sumy odszkodowania. Zapytałem AXA czy to jest amortyzacja i wspomniałem, że według zaleceń KNF amortyzacji się nie stosuje w odszkodowaniach z OC. Odpisali mi, że: "W kosztorysie uwzględniono 15% rabat możliwy do uzyskania w przypadku udokumentowania naprawy w sieci warsztatów partnerskich AXA. Prosimy o kontakt z infolinią AXA w celu umówienia terminu i miejsca naprawy w warsztacie partnerskim."

Ktoś może mi wytłumaczyć o co im chodzi? Ja nie chcę żadnego rabatu, chcę dostać odszkodowanie w kwocie takiej ile kosztują części żeby je sobie kupić i samemu zamontować. A to zdanie brzmi jakbym to ja miał im zapłacić i jak naprawie pojazd w warsztacie partnerskim, to zapłacę dzięki temu mniej.
#odszkodowanie #oc #motoryzacja #ubezpieczenia #prawo
  • 6
@mwink:

Szkoda strzępić ryja na takie coś, odpisz im że nie chcesz naprawiać w warsztatach sieci partnerskiej AXA bo słyszałeś że są #!$%@? i w związku z tym prosisz o przesłanie kosztorysu nieuwzględniającego tego rabatu