Wpis z mikrobloga

to Niemcy też stracili kontrolę nad epidemią


@ewelinulla: W jaki sposob? Mam codziennie prawie informacje prosto ze sztabu kryzysowego u mnie w miescie, poki co sa i miejsca w szpitalach i miejsca rezerwowe, transport, wojsko czeka w razie czego w pogotowiu, a ostatnio jak sie badalem to czekalem 30 sekund w kolejce.
  • Odpowiedz
@miki4ever: no normalnie, skoro mają odsetek pozytywnych 7% to znaczy, że już nie ogarniają dobrze contact tracingu i wiele przypadków jest przeoczonych i ogniska sobie rosną. A to, że mają miejsca w szpitalu to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@ewelinulla: To juz nie jest marzec, teraz nikt nie proboje zabijac rozprzestrzeniania sie konkretnych ognisk, tylko utrzymywac cale regiony ponizej pewnego poziomu. I poki co caly czas sie to udaje, wszystko co sie dzieje, kazda reakcja byla przygotowana w wakacje i teraz tylko realizuje sie plan.

Dla przykladu, w szpitalu pokoje dla dodatkowych COVIDowcow byly gotowe od sierpnia, materialy na sluze itd. byly przygotowane w piwnicy, przyszedl tylko szpitalny majster,
  • Odpowiedz
@jedmar: U nas lekarz POZ wysyła na badania jak sa spełnione wszystkie 4 objawy. Ja z trzema nie zostałem wysłany na badania, zrobiłem prywatnie i cyk pozytywny. Teraz można sobie wyobrazić jaka jest realna liczba zakażonych..
  • Odpowiedz
  • 8
@taktoto Niemcy testują dużo ludzi co mają kontak z ludźmi, moja mama miała już 8 testów. Taka metoda można szybko izolować ludzi w Polsce testu się nie doprosisz a mieszkają z osobą chora wcale nie musisz być na kwarntanie.... Bo nie
  • Odpowiedz
mieszkają z osobą chora wcale nie musisz być na kwarntanie....


@fraciu: nawet jak teoretycznie trzeba było, to i tak nie działało. Mój różowy miał wszystkie objawy i kwarantanne. Próbowaliśmy mnie zgłosić jej lekarzowi, policjantowi, mojemu rodzinnemu, infolinii sanepidu. Koniec końców, zadzwoniłem do prywatnego i poprosiłem o L4 na dwa tygodnie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Kajtosz o tym mówię że system nie działa sanepid nie wie co się dzieje, kolega i jego żona mieli krwarntane wtedy i dzieci tez ale policja dostała wiadomość że dzieci tez dopiero w ostani dzień kwarantana ....
  • Odpowiedz
@jedmar: Niemcy są bardziej odpowiedzialni, u nas w epidemie urządza się manifestacje i blokuje miasta tam gdzie partia rządząca ma małe poparcie, logiczne prawda?
  • Odpowiedz